Anasayfa / GENEL / HDPKK’nın yeni hedefi mülteciler; Selo ile eş zamanlı PKK’dan “yok edin” tehdidi
multeci1

HDPKK’nın yeni hedefi mülteciler; Selo ile eş zamanlı PKK’dan “yok edin” tehdidi

HDPKK bu kez Suriyeli mültecileri tehdit etmeye başladı. Demirtaş’ın TBMM grup toplantısında mültecilere karşı yapılan eylemi savunduğu sırada PKK yöneticisi Duran Kalkan’dan “mültecileri yok edin” tehdidi geldi.


HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Kahramanmaraş’taki “mülteci karşıtı eylemlerin” aslında “AK Parti’ye karşı” olduğunu duyurdu.

Partisinin grup toplantısında konuşan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, mülteciler için yapılacak en iyi şeyin Suriye’deki savaşı sona erdirmek olduğunu söyledi.

Demirtaş devamında Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Sivricehüyük Mahallesi’nde Suriyeli mülteciler için yapılan çadır kent inşaatına engel olmak için yapılan eylemlere değindi.

“MÜLTECİLERE DEĞİL AKP’YE KARŞIYIZ”

HDP Eş Genel Başkanı, “Pazarcık’taki insanlar mülteciye karşı oldukları için değil, AKP’nin kötü niyetine karşı mülteci kamplarına karşı çıkıyor. Avrupa ve AKP! Suriye’deki savaşı desteklemeyi bıraksanız, insanlar kendi ülkelerine gidecek.” diye konuştu.

PKK YÖNETİCİSİNDEN MÜLTECİLERİ YOK EDİN TEHDİDİ

Kahramanmaraş’ta, Suriyeli mültecilerin konaklaması için yapılan çadırkent inşaatına yönelik açıklama yapan PKK yöneticisi Duran Kalkan, “eğer birileri getirilir de Kürdün evine mahallesine, Suriye’den, Kafkasya’dan, Orta Asya’dan birilerini getirilip ‘ben bunu buraya yerleştireceğim ve buraya kamp kuruyorum’ derse hepsi yok edilir. Bu konuda Kürtler amansız olmalılar” dedi.

PKK’ya yakın Fırat Haber Ajansı’na son dönemde Kahramanmaraş’a Aleviler’in yaşadığı bölgelere çadırkent inşa edilmesini değerlendiren PKK’nın Kandil’deki yöneticilerinden Duran Kalkan “Alevi toplumunun ve Kürt toplumunun olduğu yerlere, diğer etnik toplulukların olduğu yerlere yerleştirerek hepsini azınlığa düşürüp faşist tekçi diktatörlük kurarak homojen bir toplum ortaya çıkartılmak istenmektedir” dedi. “Hiç kimse kendi olduğu yere bu kampları kabul etmemelidir.” diyen Kalkan şöyle devam etti:

Biz iç savaştan yana olmadık. Hiçbir zaman Kürt yurtseverliği Türk düşmanlığı üzerinden oluşmadı. Kürt Özgürlük Mücadelesi, sivilleri hedeflemedi. Bir Türk-Kürt çatışması olmadı. Gerillayla Türk ordusu arasındaki savaş oldu. 12 Eylül faşizmi ile PKK arasındaki mücadele oldu. Şimdi de böyledir. Ama eğer birileri getirilir de Kürdün evine mahallesine, Suriye’den, Kafkasya’dan, Orta Asya’dan birilerini getirilip ‘ben bunu buraya yerleştireceğim ve buraya kamp kuruyorum’ derse hepsi yok edilir. Bu konuda Kürtler amansız olmalılar.

Şimdiye kadarki mücadele doğruydu. Ama TC yönetimlerinin, AKP hükümetinin bu tür girişlerine karşı her türlü direniş de doğrudur. Kim kendi yurdunu öyle verir? Sen beni yok etmek için geliyorsun, o zaman bende kendimi savunurum. Onlara karşı yürütülecek her mücadele meşru savunma kapsamındadır. Kürt halkının varlık ve özgürlük savaşı kapsamındadır.” 

MEDYAGUNDEM

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir