Anasayfa / GENEL / HDPKK’nın hain planını Suriye’deki terörist “kardeşleri” bakın nasıl anlatıyor?
pyd1

HDPKK’nın hain planını Suriye’deki terörist “kardeşleri” bakın nasıl anlatıyor?

HDP’nin sırtını yasladığı PYD’den hendek kazan PKK’lılara destek HDP eş genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın ‘sırtımızı yasladık’ dediği PKK’nın Suriye kolu PYD’den Diyarbakır ve Şırnak’ta hendek kazarak sivillere ve güvenlik güçlerine saldıran teröristlere destek geldi. PYD’nin sözde komutanlarından birine ait olan videoda ‘arkanızdayız, eyleme devam’ mesajı verildi. Suriyeli teröristin sözleri Türkiye’de HDPKK’nın asıl amacının ne olduğunu da gözler önüne serdi.


Suriye’de DAEŞ’e karşı mücadele ettiğini iddia ederek Esad ve Rusya’nın da desteğiyle ılımlı muhaliflere saldıran PKK’nın Suriye kolu PYD’den, Diyarbakır ve Şırnak’ta terör estiren ‘kardeşlerine’ destek mesajı geldi.

PKK’nın yayın organlarında PYD’nin sözde komutanlarından birininin videosu yayınlandı.

Videoda silahlı teröristlerin arasındaki bir PYD’li Türkiye’de hendek kazarak sivillere ve güvenlik güçlerine saldıran PKK veYDG-H’lilere övgüler yağdırıyor.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, seçimlerden önce yaptığı bir konuşmada ‘biz sırtımızı PYD’ye, YPG’ye, YPJ’ye yaslıyoruz’ diyerek PKK’ya olan desteğini açıklamış, bu örgütlerin PKK’dan ayrı olduğunu iddia ederek de teröre verdiği desteği perdelemek istemişti.

İşte Suriyeli teröristlerin Türkiye’deki teröristlere destek mesajı:

 

MEDYAGUNDEM

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir