Anasayfa / GENEL / HDP ve PKK’dan Türkiye’ye alçakça suçlama
hdp-terorist1

HDP ve PKK’dan Türkiye’ye alçakça suçlama

Sabah saatlerinde IŞİD’in Kobani’ye tekrar girip, saldırı gerçekleştirmesiyle birlikte Sosyal Medya’da Türkiye karşıtı algı operasyonu başlatıldı.


Her fırsatta Türkiye’yi uluslararası arenada “teröre yardım eden ülke” gibi göstermek için elinden geleni ardına koymayanlar bu olay üzerinden de Twitter’da algı operasyonu başlattı.

“#TerroristTurkey” hashtagiyle açılan başlığı kısa süre TT listesinin ilk sırasına taşıyan trollere büyük tepki yağdı. Hemen sonrasında ise açılan “#NeMutluTürküzDiyene” ve “TeröristPKK YPG” başlıkları ikinci ve üçüncü sıraya kadar çıktı.

ÜÇLÜ İTTİFAK TÜRKİYE’YE SALDIRIYOR!

IŞİD’in Kobani’ye saldırması, HDP mitingine konulan bomba gibi olaylarda da Türkiye aleyhine kampanya başlatmaktan geri durmayan üst akıl, bu fırsatı da değerlendirmeye kalktı. Ancak Twitter kullanıcıları, bu provokasyona gelmedi ve gereken yanıtı yine sosyal medyadan verdi.

Bu arada IŞİD’in çifte bombalı saldırısında yaralananların tedavisinin Türkiye’de yapıldığını da hatırlatmak gerek.

Yine aynı fotoğraflarla algı operasyonu başlattılar:

kobani1

kobani2

NE OLMUŞTU?

ABD desteğiyle Tel Abyad’a giren ve Rakka’ya yönelen YPG, IŞİD militanlarının sabaha karşı Kobani’ye yaptığı saldırıyla şoke oldu. Gizlice şehre giren IŞİD militanlarının saldırısı ve sonrasında gerçekleştirdikleri çifte bombalı saldırıda 17 kişi ölmüş; 70’ten fazla kişi de yaralanmıştı.

HDP’NİN TÜRKİYE’Yİ TERÖRİST GÖSTERME ÇABASI

HDP’den ise konuyla ilgili provokatif açıklamalar geldi. HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, IŞİD’in Türkiye üzerinden Kobani’ye geçtiğini iddia etti, partililer Twitter’da da #TerroristTurkey hastag’i açtı.

figen

terorist

DIŞİŞLERİ: ELİMİZDE GÖRÜNTÜ VAR

Bu iddialardan kısa süre sonra açıklama yapan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, IŞİD militanlarının Kobani’ye Türkiye’den girdiği iddialarını yalanladı. Bilgiç, “Elimizde görüntü var. IŞİD militanları Cerablus üzerinden geçti” dedi.

7 KAMYON MİLİTAN 200 KM YOL KATETTİ

Gazeteci Ardan Zentürk de teröristlerin Cerabrus’tan geçtiğine dair bilgileri Twitter’dan paylaştı.

ardan

MEDYAGUNDEM

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

kk

Yüzsüz KK; HDPKK ile yürüyüp bakın ne dedi?

CHP ile HDP yine kol kola! CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’nün 19’uncu gününe HDP’liler de katıldı. …

1 Yorum yapıldı

  1. Alçak karı sizin çocuklarınız özel üniversitelerde altlarında jiplerle fink atarken yoksul kürt çocuklarını pkk ya yem yapıp kanlarından besleniyorsunuz vampirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir