Anasayfa / GENEL / HDP Kürt Baas’ı, CHP Türk Baas’ı
selo-kemal1

HDP Kürt Baas’ı, CHP Türk Baas’ı

Başbakan Davutoğlu, “HDP kendini teröre, CHP paralel yapıya ipotek etmiştir” diyerek “Biri Türk Baas’ı, biri Kürt Baas’ı” dedi.


Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ak Parti Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmasında, HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu PKK cenazesine çağırarak “Cizre’ye gel” çağrısında bulunmasına değindi.

“TÜRKİYE’YE MUHALEFET YAPIYORLAR”
“CHP paralel yapı ile, marjinal sol örgütlerle ittifak yaparak sadece AK Parti’ye muhalefet yapmıyor, Türkiye’ye yapıyor. CHP’nin paralel yapının ipoteği altına girdiği artık netleşmiştir. HDP de kendini teröre ipotek etmiştir.

“HDP TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SÖZCÜLÜĞÜNÜ YAPIYOR”
Türkiye’de milli iktidara karşı maalesef milli bir muhalefet yok. Muhalefetin iki gündemi var ya kurultay yapıyorlar ya da kurultay tartışması yapıyorlar. CHP siyasi söylemini bile paralel yapıdan alıyor. HDP terör örgütünün sözcülüğünü yapıyor. Dokunulmazlıklar terör yandaşlığının kılıfı olamaz. Sayın Kılıçdaroğlu’nun tarihi bir zaaflar ve yenilgiler tarihidir. Türkiye’nin 14 yıllık tarihi ise bir başarılar tarihidir.

Demirtaş, Kılıçdaroğlu’nu yanına çağırıyor. Bunların biri Türk Baas’ı CHP diğeri de Kürt Baas’ı HDP. Onların koalisyonu hayırlı olsun. Millet bize, biz koalisyon istemiyoruz, bize AK Parti yeter dedi. Milletimiz yanındaysa Kandil’dekiler, sol örgütler, PKK bize ne yazar, Paralel çete dünyanın her yerinde fitne yapsa ne yazar? Ayak oyunları, çelme takmayı, engellemeyi, hakareti maharet sayan bir muhalefetimiz var. Türkiye bu anlamda çıtasını çok yükseltti ama muhalefete bu hiçbir şekilde yansımadı.

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir