Anasayfa / GENEL / Hayrünnisa Gül’ün sözleri çok üzücü!
tasgetiren

Hayrünnisa Gül’ün sözleri çok üzücü!

Star Gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, Abdullah Gül’ün veda resepsiyonunda ” İntifada” açıklamasında bulunan Hayrünnisa Gül’ün sözlerini değerlendirdi.

Taşgetiren bugünkü yazısında Hayrünnisa Gül‘ün , “Dindar camiadan saldırılar oldu. Artık susmayacağım, asıl intifadayı başlatacağım.” sözlerini kaleme aldı ve bu sözlerin çok üzücü olduğunu belirtti.

İşte Taşgetiren’in yazısındaki o bölüm:

İntifada

İntifada, Filistin halkının İsrail vahşetine karşı verdiği varoluş mücadelesinin adı. Ama şimdi Türkiye gündemine, Hayrünnisa Gül’ün son çıkışı ile giriyor. “Dindar camiadan saldırılar oldu. Artık susmayacağım, asıl intifadayı başlatacağım.” Cumhurbaşkanlığı Köşkü’ndeki davette, ev sahibesi iken, davetli gazetecilerden bazılarına yönelik “Sizin elinizi sıkmayacağım” gibi ağır sitemler eşliğinde söyleniyor bu sözler.

Siyasette bir hafta uzun bir zamandır denir ya, günlerin de uzadığı ve her günün içine siyasetin geleceğini etkileyecek sayısız gelişmenin girdiğine tanık olabiliyoruz.

Mesela bu hadise: Bir veda resepsiyonunda, bunların olacağı tasarlanmış olabilir mi Gül çifti tarafından? Bunların ertesi günkü medyaya yansımaları, bunun Cumhurbaşkanı Gül’ün siyasetinin seyrini nasıl etkileyeceği hesaplanmış mıdır? Eminim ki sayın Gül, Hayrünnisa Hanımefendi’nin çıkışının medyaya yansımasını dikkatle değerlendirmiştir. Hele Bayan Gül’ün başlatacağını bildirdiği “intifada”nın, Türkiye siyaset zemininde nasıl algılanacağını da dikkatle tahlil etmiştir.

Bilmiyorum, acaba görmemeli miydik Bayan Gül’ün çıkışını? Ama görünmesini bizzat kendileri istemiş, “Yazın” demiş “Yazalım mı” diyenlere?

Acaba Fatih Altaylı gibi mi görmeliydik, acaba Zaman gazetesi gibi mi görmeliydik? Her görüşün, bir siyasal beklentiye tekabül ettiğini en iyi Sayın Gül değerlendirecektir. Fatih Altaylı “Hayrünnisa Gül’e helal olsun” demiş, Zaman “Yaşadıklarımız 28 Şubat’tan daha çok üzdü” manşetini atmış. “Paralel itirazlar”a paralel olarak. Ben ise sadece üzüldüğümü belirtmek isterim.

MEDYAGUNDEM

kekec

FETÖ için yürüyen KK’ya destek veren Star yazarı!

Tamamen FETÖ için yürüyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için “69 yaşında bir direnç yürüyüşüdür …

gul2

Gül çiftinin eski danışmanı FETÖ’den tutuklandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ’nün Ankara’daki kadın yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmada kapsamında eski Cumhurbaşkanı Abdullah …

feto-mektup

FETÖ’cü itirafçı patlaması!

FETÖ’nün darbe girişiminin ardından FETÖ’den ayrılan kişilerin kaleme aldığı iddia edilen “Fetullah Gülene Açık Mektup!” başlıklı bir mektup …

1 Yorum yapıldı

 1. 11.Cumhurbaşkanı Denildiğinde

  Hayrünnisa Gül’e soruyoruz; Dindar camiadan ne gibi saldırılar oldu, hangi yaşadıklarınız 28 Şubat’tan daha çok üzdü? Çıkıp açıklayın, herkes merak ediyor. Sizleri üzen olaylar gerçekten merak konusudur. Bunları açıklamazsanız yalan söylüyor diye kendiniz töhmet altında kalırsınız. Kim ne dedi, ne yaptı? Birileri sizin önünüze yalan yanlış bilgiler mi servis etti, merak ediyoruz.

  Çankaya’dan onlarca Cumhurbaşkanı ve eşi geldi geçti, ama hiçbiri sizin kadar zorluk çıkarmadı. Beğenmediğimiz insanların eşleri bile teşekkür ederek ayrıldılar, sizin kadar zor olanına ilk defa denk geldik, sizin için bu kadar zor olacağını tahmin etmiyorduk. Geldiğiniz gibi gitmesini de bilseydiniz inanın sizin ve Abdullah Gül için çok daha hayırlı olacaktı, olmadı.

  11.Cumhurbaşkanı denildiğinde öncelikle Müslümanlara karşı İntifada girişiminiz hatırlanacağını kestiremediniz mi? Toplum hep sizi bu şekilde tanımlayacağını öngörmediniz mi?

  Olmadı Hayrunisa hanım olmadı

  Muhakkak ki Abdullah Gül’ün de bu ülkeye hizmetleri oldu, ama her nedense 1.Cumhurbaşkanı denildiğinde öncelikle sizin ve sizin İntifada sözleriniz aklıma gelmesini engelleyemiyorum. Bende mi bir anormallik var, yoksa sizin bu sözlerinizde mi?

  Çok zor bir insanmışsınız, geldiğiniz gibi gitmeyi becermediniz. Zorlamanın bütün sınırlarını, limitlerini zorladığınızın umarım bir gün farkına varırsınız.

  Çok kötü bir deneyim yaşadınız, yaşattınız. Abdullah Gül için de iyi olmadı.

  Peki, şu saatten sonra Başbakanlık makamını size nasıl tevdi edelim? Nasıl güvenelim? Ya burada da aynı problemleri bu topluma ve kendinize dayatırsanız diye düşünmeyelim mi? Düşünüyorum öyleyse varım, ya siz???

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir