Anasayfa / GENEL / Haydi bakalım çapulcular göreve PKK sizi çağırıyor!
pkk-gezi

Haydi bakalım çapulcular göreve PKK sizi çağırıyor!

PKK silaha davranmanın bedelini ağır ödedi. Ağır kayıplardan sonra köşeye sıkıştı. En sonunda çapulculara işbirliği çağrısında bulundu: “Biz daha demokratik bir Türkiye istiyoruz. Tam şimdi Gezi ruhunun ayağa kalkma zamanıdır. Direnişimizde Gezi ruhu bizimle olsun.”


PKK eceline susadı. Suruç saldırısı sonrası, DAEŞ’in yaptığı katliam için “Türk devleti yaptı” yalanını uydurarak ateşkesi bozduğunu açıkladı. Ancak bu haniliğin sonucu ağır oldu. Türkiye, Kandil’i daha önce hiç olmadığı kadar ağır bir şekilde bombalayarak terör örgütüne tarihi kayıplar yaşattı. Ne kaçacak yeri ne de uyduracak yalanı kalan PKK, siyasi kolu HDP’ye de zarar verince imdat çığlığı attı. Yıllarca Türkiye’yi düşman ilan eden örgüt bu kez yeni bir maske takarak muhalefete seslendi. Kalleşçe askere, polise ve sivillere saldıranlar utanmadan “Bizim derdimiz Türkiye ile değil, AK Parti ile” diyerek Gezi ruhunu çağırdı. Kandil’in bombalanması üzerine İran ve Suriye’ye kaçan Murat Karayılan, Cemil Bayık ve Duran Kalkan gibi KCK’nın ele başlarından oluşan KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, PKK’nın yayın kolu olan Fırat Haber Ajansı’na (ANF) yazılı bir açıklama geçti. ANF’nin İngilizce sitesinde yayınlanan eli kanlı katillerin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Bu saldırı karşısında direnilmediği takdirde başta Kürt halkının özgürlük mücadelesi olmak üzere tüm demokrasi güçleri ezilecek, böylece AKP’nin otoriter düzen kurma amacının önünde hiçbir engel kalmayacaktır. AKP’yi bu direniş dışında hiçbir güç durduramaz. Bu açıdan Türkiye halklarının da Gezi’de olduğu gibi harekete geçmesi, Kürt halkıyla birlikte AKP’nin oyunlarını bozması gerekmektedir. Tam da şimdi Gezi Ruhunun ayağa kalkması zamanıdır.”

KİRLİ İTTİFAKIN İTİRAFI GİBİ…

Böylelikle hem Gezi olaylarında hem de PKK saldırılarında beraberce Türkiye’ye yakıp yıkanları koruyan ve Yeni Türkiye’nin önüne engel çıkan zihniyetin terör örgütü ile nasıl aynı safta durabildiği de ortaya çıktı. Gezi olayları sırasında Türkiye’yi kötüleyen Aydın Doğan medyası, Gülen yayın organları, CHP, BBC, Bild, Der Spiegel, Financial Times, Economist, Yahudi Lobisi aynı şekilde PKK’nın saldırılarında da terör örgütü masum gösterme çabasına girişmişti. KCK’nın Türkiye’ye kana bulayan terör eylemlerini yapmamış gibi davranarak, AK Parti dışındaki tüm kesimleri kendileri ile beraberce direniş göstermeye çalışması ise kirli ittifağın boyutlarını gözler önüne sermişti. Gezi olayları sırasında Taksim’de özgürlük çağrısı yapan çapulcular, park eylemlerinde PKK bayraklı gösterilere katılmıştı. CHP, Nişantaşı, Cihangir tayfası ve sanat camiasının başını çektiği çapulcular, PKK terörüne karşı ise şimdiye dek tek kelime etmeyerek dikkat çekmişti.

(TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

avrupa

AB’den küstah açıklama

Suriyeli sığınmacıları her seferinde siyaset malzemesi haline getiren AB’nin Genişlemeden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn, Türkiye …

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

1 Yorum yapıldı

  1. Alın işte size darbenin en somut en açık kanıtı. kimler pkkyı arkasına alıp hükümete darbe yapmaya kalkmış görün. Ahmet hakan durumun kel çember daralıyor yargılanacağın günler yakın kodes yolu seni bekliyor haberin olsun demedi deme biz burda kimi uyardıysak ya kodese girdi ya tabanları yağladı. kaçtı ya da cilaları döküldü dansöze bağladı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir