Anasayfa / GENEL / Hayaller özyönetim hayatlar özçöküş!
figen2

Hayaller özyönetim hayatlar özçöküş!

HDP Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ “Sırtımızı PKK ve YPG’ye dayıyoruz” dedi. Terör örgütü ve hendeklerine açıkça destek verdi. Özyönetim istedi. Dün de Silopi’ye gitti. Ancak kendisini sadece 40 kişi dinledi… Bunların 5’i ise HDP’li kadın vekillerdi…


Ağabeyi Kandil’de olan HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, terör örgütü PKK’nın hizmetine girdi. Kandil’in diliyle konuşup Doğu ve Güneydoğu’yu altüst etmek istedi. Hendek ve barikatlara destek verdi. Diyarbakır’da geçtiğimiz hafta oturma eylemi düzenledi. Ancak bölge halkı Demirtaş ve HDP’nin kan siyasetini sahiplenmedi. Tek başına oturan Demirtaş büyük şok geçirdi. Şimdi sıra ise Eşbaşkan Figen’deydi.

figen3

ŞOK GEÇİRDİ…
“Sırtımızı PKK ve YPG’ye dayıyoruz” diyen HDP Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ, dün Şırnak’ın Silopi ilçesine gitti. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü bahanesiyle bir miting düzenlemek istedi. Konuşma yapacağı yere mikrofonlar getirildi. Duvarlara 3 kadın teröristin fotoğrafları yerleştirildi. Ancak kürsüye çıkan Yüksekdağ şoka girdi. Çünkü Yüksekdağ’ın HDP’li kadınlarla buluşması için düzenlenen etkinliğe Silopili kadınlar ilgi göstermedi. Yüksekdağ’ı sadece 40 kişi dinledi. 40 kişinin arasında HDP milletvekilleri Aycan İrmez, Besime Konca, Burcu Çelik Özkan, Gülser Yıldırım, Çağlar Demirel’in de bulunduğu belirtildi. Yüksekdağ Silopi’de şok geçirirken eşbaşkanı Demirtaş postanedeydi. Demirtaş ve Yüksekdağ imzasıyla, “Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki sokağa çıkma yasağı”na ilişkin Birleşmiş Milletler (BM) ve BM’ye bağlı kurumlara, Avrupa Parlamentosu’nun tüm parlamenterlerine ve başkanlığına, Avrupa Komisyonu’na, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreterliği’ne, büyükelçiliklere ve yurt dışındaki siyasi partilere bir mektup gönderildi. HDP’liler mektupla Türkiye’yi şikayet etti.

figen1

Figen Yüksekdağ için hazırlanan bu meydan boş kaldı.

(TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

kk

Yüzsüz KK; HDPKK ile yürüyüp bakın ne dedi?

CHP ile HDP yine kol kola! CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’nün 19’uncu gününe HDP’liler de katıldı. …

hdp

HDPKK’lılar da FETÖ gibi kıvırmayı iyi biliyor!

HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, ‘terör örgütüne üye olmak’, ‘terör örgütü propagandası yapmak’ ve ‘Toplantı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir