Anasayfa / ANALİZ / Habervaktim’in yalanını Taraf kanıtladı!
taraf-hamit2

Habervaktim’in yalanını Taraf kanıtladı!

MEDYAGÜNDEM- SABAH’ın “yılın gazetecilik olayı” ile bulup ortaya çıkardığı Musa Anter cinayetinin “tetikçisi” Hamit Yıldırım’ı “aklama” görevini yürüten “özel yetkili kalemşörlerin” Yeni Akit ve Habervaktim üzerinden yürüttükleri “kirli kampanya” deşifre oldu.

Yeni Akit önce Ak Parti Kumçatı belde başkanı Mehmet Demir’e dayandırarak Hamit Yıldırım’ların karıştırıldığını iddia etti. İddianın kaynağı Demir için “Yıldırım’ın okul arkadaşı” dendi.

Ancak MEDYAGÜNDEM Mehmet Demir’in “tetikçi”nin amca oğlu olduğunu yazdı, Yeni Akit’in “şıracının şahidi bozacı gazeteciliği” ile yaptığı operasyonu deşifre etti.

Son olarak da Habervaktim  sitesi Demir’in “tetikçi”nin “uzaktan akrabası” olduğunu yazarak kendi kendisiyle çelişkiye düştü.

Bugün Habervaktim ve Yeni Akit’in o iddialarını boşa çıkaracak kanıt Taraf’tan geldi. Taraf’ta “tetikçi” Hamit Yıldırım’ın ifadeleri yayınlandı.

Suçlamaları reddettiği ifadesinde Yıldırım, eskiden soyisimlerinin Demir  olduğunu açıkladı. Yeni Akit’e konuşan Mehmet Demir’in babası olan Osman Demir için de “amcam” dedi. Taraf’ın haberinde Yıldırım’ın ifadesine şöyle yer verildi:

“Yıldırım, soruşturma savcısına verdiği ifadede şunları anlattı: ‘Babam 1991-1992 yılları arasında geçici köy korucusu oldu. 2000’de istifa etti. Gönüllü köy korucusu olarak devam etti. Eskiden soyadımız Demir’miş. Dedemin zamanında Yıldırım olarak değiştirilmiş. Bu yüzden Kumçatı beldesindeki Demir soyadı taşıyanlarla aynı soydan geliyoruz. Benim soyadımın Demir olduğunu zannedenler vardır. Hamit Demir olarak da bana hitap edildiğini çok defa duydum.’”

Bizzat “tetikçi” Hamit Yıldırım’ın ifadesiyle Yeni Akit ve Habervaktim’in maskesi fena düştü. Akit’i ele geçiren “zihniyetin”  Anter cinayetinin çözülmesi konusundaki kafa karıştıran “misyonu” da böylece deşifre oldu.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

yener6

Yener Dönmez tutuklandı Habervaktim panikte

Fetullahçı terör örgütünün Deniz Baykal’a kurduğu kaset tuzağının medya ayağında yer alan ve Habervaktim sitesini …

kamikaze-yargi

Yargıdaki Fetullahçı sayısına dair korkunç rakam!

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Demir, Yargıdaki paralelci sayısını açıkladı. İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Demir, şu …

hakimler1

O savcıdan bomba açıklamalar; haşhaşiler gibi Alamut Kalesi’nden atladılar

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Demir: “Cumartesi günü hukuk skandalına imza atan o hakimler bir emirle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir