Anasayfa / GENEL / Günün fotoğrafı
ahmet-davutoglu

Günün fotoğrafı

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’i Diyarbakır’da Vali Mustafa Toprak ile birlikte BDP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir çok sıcak bir şekilde karşıladı. Davutoğlu’na Baydemir de eşlik etti. Baydemir, kuyumcudan beğendikleri tesbihleri bakanlara hediye etti.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, iki günlük Diyarbakır gezisi kapsamında, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’i ziyaret etti. Misafirini, binanın girişinde baharla birlikte filizlenen Nergiz çiçeğiyle karşılayan Baydemir, “İnşallah barışa vesile olması umuduyla bu çiçeği size getirdim.” dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Diyarbakır AK Parti milletvekilleriyle birlikte Baydemir’i ziyaret eden Davutoğlu, kendisine gösterilen misafirperverlik için teşekkür etti. Davutoğlu, hak ve özgürlüklerin artırılması için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, 2005 yılında yaptığı tarihi konuşmanın güçlü bir iradenin beyanı olduğunu söyledi.

Davutoğlu, “Bayramımızı bayram yapabilmek için Nevruz çiçekleri açtı, cemre düştü. Muhabbet cemresi de Diyarbakır’a, Bursa’ya, Ankara’ya, her yere düştü. Terlerimizi, terlerimizle karıştırarak, acılarımızı acılarımızla karıştırarak, geleceğimize güzel bir emanet bırakmak zorundayız. Aramıza fitne fesat sokmaya çalışanlara fırsat vermeyelim. Sorumluluk hepimizin üzerinde. Herkes hakkını verirse, bizim ülkemizdeki restorasyon ile yeniden düzen inşa edilecek.” dedi.

TESPİH HEDİYE ETTİ

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Ulucami’de cuma namazını kıldıktan sonra esnaf ziyaretine çıktı. Bakanlara Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir de eşilik etti. Baydemir bakanlara kuyumcuda beğendikleri tesbihleri hediye etti.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Ak Parti Diyarbakır Milletvekilleri Galip Ensarioğlu ve Mine Lök Beyaz, Diyarbakır’da sivil toplum örgütü temsilcileri ve kanaat önderleri ile Green Paerk Otel’de akşam saatlerinde verilen yemekte bir araya geldi. Dışişleri Bakanı Davutoğlu ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’i, Diyarbakır Havaalanı’nda Vali Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Emniyet Müdürü Recep Güven ve diğer yetkililer karşıladı. Bakan Davutoğlu’na VIP çıkışında kadınlar zılgıtlarla, gençler de ’Diyarbakır seninle gurur duyuyor’ tezahüratları yaparak sevgi gösterisinde bulundu.

Bakan Davutoğlu ve Eker, Sur ilçesindeki Green Park Otel’de sivil toplum temsilcileri ve kanaat önderleri ile toplantıda bir araya geldi. Toplantı, basına kapalı yapıldı.

Ahmet Davutoğlu Diyarbakır'da - 2

Ahmet Davutoğlu Diyarbakır'da - 5

Ahmet Davutoğlu Diyarbakır'da - 9

Ahmet Davutoğlu Diyarbakır'da - 12

Ahmet Davutoğlu Diyarbakır'da - 19

Ahmet Davutoğlu Diyarbakır'da - 21

MEDYAGUNDEM

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

gurcan-balik

FETÖ’cü kilit isim gözaltında

Ahmet Davutoğlu’nun Fetullah Gülen’i ziyaret ettiğini Abdullah Gül’den saklayan Gürcan Balık’ın gözaltına alındığı bildirildi. Ankara’daki …

davutoglu1

Davutoğlu’ndan Yunan adalarında tatil keyfi!

Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, ailesi ve yakınlarıyla birlikte tatile çıktı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir