Anasayfa / ANALİZ / Gülen’in o sözlerinin videosunu yayınlıyoruz!
muhsin1

Gülen’in o sözlerinin videosunu yayınlıyoruz!

MEDYAGUNDEM.COM- Yeni Akit yazarı Ersoy Dede bugün bomba bir yazıyla Fetullah Gülen’in 3 yıl evvel Muhsin Yazıcıoğlu hakkında ettiği sözleri gündeme getirdi.

muhsin

Yazıcıoğlu’nun bir “paralel suikast” ile öldürülmüş olabileceğine dair soru işaretleri taşıyan yazısında,  Fethullah Gülen’in konuşmalarının yayınlandığı herkül.org internet sitesinde yer alan sözlerin altını çizdi.

Gülen’e,  “SORU: Adet-i ilahiye açısından, iman hizmetinin bir neferi olma liyakatini ortaya koymayanların dairenin dışına itilmeye müstahak olacakları ifade ediliyor. Bu itibarla, irtidat kavramının gönül erlerine bakan yanları var mıdır? Bir ilâhi tokatla kenara atılmamak için liyakat mutlaka şart mıdır; bu konuda, fazl-ı ilahiye ne ölçüde bel bağlanmalıdır?..’’  diye sorulmuştu. Ersoy Dede de “Soruda acaba, ‘iman hizmetinin liyakatini ortaya koyamayıp dairenin dışına itilen’ ve ‘bir ilahi tokatla dışarı atılan’ ifadelerinden, kim kastediliyor ki?.. Alperen dendiğinde kim kastediliyorsa ‘bir ilahi tokatla dışarı atılan’ da o olsa gerek..” diye yazdı.

Dede, “30 Mart 2009 günü yapılmış olan ve yaklaşık bir saat süren sohbeti dinleyenler, bir cümle daha naklediyorlar.. Ben aynı günkü sohbetin tam deşifre metnine ulaşamadım.. Ancak deşifre edenler bu cümleyi belirgin biçimde çıkarıp ortaya koyuyor” demişti.

O röportajın videosu ortaya çıktı.

Gülen Yazıcıoğlu için,  ..Aldansanız bile kimseyi aldatmayın. Çünkü aldatma günahtır. Aldanırsanız böyle kurban gidersiniz. Bir Perşembe akşamı vefat edersiniz, bir Cuma günü cenazenize ulaşırlar….’’ diyordu.

gulen-muhsin

gulen-muhsin1

İşte Gülen’in şok sözleri:

 

 

MEDYAGUNDEM

feto2

Teröristbaşının şifresi çözüldü

Teröristbaşı Gülen’in 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Amerikan gazetesine verdiği röportajında kullanılan fotoğrafın şifreleri çözüldü. …

darbe

Allah’a değil Feto’ya tapan sapıklar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi saldırı düzenleyen 1’i …

feto

Teröristbaşının son oyunu!

Teröristbaşı Fetullah Gülen, dün bir Mısır gazetesine “darbeyi Atatürkçü ve laik subaylar yaptı, bizim ilgimiz yok” …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir