Anasayfa / ANALİZ / Gülen’in Demirel’le loca kardeşliği!
loca

Gülen’in Demirel’le loca kardeşliği!

Mason olduğuna dair belgeler Fetullah Gülen’in karanlık dünyasının da kapılarını araladı.


MEDYAGUNDEM.COM- Gülen’in gerek masonlarla ve CIA ile ilişkisini sağlayan, öldüğünde cenaze namazını kıldırdığı CHP’li Kasım Gülek en kritik isim. Kasım Gülek’le Gülen’in derin ilişkisine dair bir fotoğraf ve videodan söz edelim…

1994 yılının 29 Haziranı… Dedeman Otel’de Gülen cemaati tarafından kurulan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın açılış gecesi. Gülen geceye eski CHP Genel Sekreteri Kasım Gülek ile birlikte katılıyor. Kürsüye çıkıp konuştuğunda “Kasım üstad” dediği Kasım Gülek’le salona  birlikte geldiğini açıklıyor. Tuncay Güney’in de yer aldığı Kasım Gülek ve Gülen’li kare işte o geceden:

gulen-gulek

DEMİREL’LE LOCA KARDEŞLİĞİ

Gelelim bir başka görüntüye…

27 Aralık 1997. Tam bir 28 Şubat darbesi dönemi… Gülen’in manşetlerden Erbakan’a savaş açtığı, “Bırakın gidin” mesajları verdiği dönem…Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın “Ulusal Uzlaşma Ödül Töreni”nde Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel de orada. Gülen’le dizdize… İki mason… Kürsüde de Nazlı Ilıcak… “Baba”sı Demirel ve “hoca”sı Gülen’le methiyeler yağdırıyor.

NECİP FAZIL NE DEMİŞTİ?

Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Derneği Fetullah Gülen’le ilgili “mason değildir” açıklaması yaptı. Daha önce de Demirel için aynı tezgah dönmüştü.

Üstad Necip Fazıl Kısakürek Süleyman Demirel için “O bir masondur!’ ve ‘Türk’ün ruh köküne (İslâmiyet) yabancı bir insandır!” der.

Demirel, o günlerde “Ben mason değilim!” der ve Loca’dan aldığı bir belge gösterir. Necip Fazıl’ın bu belgeye ilişkin yorumu şöyledir:

“Sizin Mason olmadığınıza dair Mason Kulübü’nden belge almanız, iffetli bir kadının randevu evinden, orayla münasebeti olmadığına dair vesika almasından farksızdır; ve masonlukla münasebetiniz olmadığına değil, aksine, tam ve kurmayca bir alakanız bulunduğuna delildir!”

Dün nasıl mason Demirel’i koruduysa mason locası, bugün de aynı teamül Gülen için geçerli… Aslolan “loca kardeşliği”…

MEDYAGUNDEM

demirel1

Demirel de ‘başkanlık’tan yana çıktı

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ve 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, başkanlık sisteminin Türkiye’nin geleceği için ne …

t-akar2

İhanet korosu PKK’ya vuran Genelkurmay Başkanı’na vuruyor!

Doğan Medya, Gülenci gazeteler, Can Dündar’ın Cumhuriyeti, ihanetin Sözcü’sü ve diğerleri… Hepsi PKK’nın sözcülüğünü yapan …

masondogan

Mason Doğan’ın köşesinin adı da masonik!

FETÖ’nün gazetesi Cumhuriyet’te “Duvar Yazıları” köşesini Doğan Satmış’ın yazdığı ortaya çıktı. Masonluğun duvar işçiliğinden ortaya …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir