Anasayfa / GENEL / Gülen yıllar önce bakın hocasını nasıl ispiyonlamış?
gulen

Gülen yıllar önce bakın hocasını nasıl ispiyonlamış?

Alvarlı Efe Vakfı kurucusu ve aynı zamanda damatları olan Hattat Hüseyin Kutlu Latif Erdoğan’la görüşerek ‘Sadi Efendiyle ilgili yazılan kısmın hiç de Gülen’in yazdığı gibi olmadığını, düzeltilmesini’ istemişler.

Star Gazetesi Yazarı Elif Çakır, Fethullah Gülen’le ilgili bilinmeyen bir tarihi olaya ışık tutuyor.

Çakır’ın “Fethullah Gülen’in Küçük İhaneti” başlıklı yazısı şöyle:

….

Gelelim Gülen’in gerçekte Kurşunlu Medresesi’nden ayrılma sebebine.
Alvarlı Efe vefat edince yerine oğlu Seyfettin Mazlumoğlu geçiyor. Seyfettin beyin büyük oğlu Sadi Efendi de Kurşunlu Medresesinde hocalık yapmaya başlıyor. Gülen de onun öğrencisi.
Birgün medresenin önüne jandarmalar geliyor ve Sadi Efendi’nin kollarına kelepçe takarak ilçedeki Gürcü Kapı Karakoluna götürüyorlar. Gözaltına alıyorlar yani.
Sadi Efendi’nin başına gelenler bölgede anında duyuluyor ve halk karakolun önüne yığılıyor. Deyim yerindeyse kıyamet kopuyor o gün Erzurum’da.
O tarihe kadar böylesi bir hadise yaşanmamış. Hadise kısa bir süre sonra anlaşılıyor. Meğer Sadi Efendi’den şikayetçi olan öğrencisi Fethullah Gülen!
Meğerse bizim Gülen, ‘zaten benden 5-6 yaş büyüktü’ dediği hocasına kızmış ve gitmiş ‘Atatürk aleyhine konuşuyor, bu adam Atatürk düşmanlığı yapıyor medresede’ diyerek karakola şikayette bulunmuş. 1955-56 olmalı diyor Nakip Efendi.
‘Neden böylesi bir iftira attı’ anlayamadık yıllarca ve bölge halkı da unutmaya çalıştı.
‘Bugün yaşananlara bakınca medresede o gün yaşadıklarımızı hatırlıyorum. Hocasının ellerine kelepçe taktıran, Atatürk düşmanlığı yapıyor diyerek şikayette bulunan Fethullah Gülen geliyor aklıma. Ve o gün yaşadıklarımız.”
***
Geçen hafta duyduğum bu acı hikayenin tüm taraflarıyla konuştum. Latif Erdoğan’la… Alvarlı Vakfı kurucusu ve Efe ailesinin damadı Hattat Hüseyin Kutlu ile ve… O günün canlı şahidi Nakip Efendi ile. Bugün yaşadıklarımızı ve Fethullah Gülen’in ruh halini anlayabilmek için oldukça ibret verici bir hadise.
Çocukmuş demeyin, kızarım; 2-3 yıl sonra askere gitmiş. Küçüklüğünde bırakmamış Gülen… Almış kitabına ve ‘tecrübesizdi, saftı, anlaşamadık’ diyerek yazmış!
O zaman sorarlar değil mi, anlaşmazlık neydi bir anlat bakalım, diye…
Fethullah Gülen ve küçük dünyası!
Yarın konuşacakmış! Merakla bekliyorum…”

MEDYAGUNDEM

t-akar2

İhanet korosu PKK’ya vuran Genelkurmay Başkanı’na vuruyor!

Doğan Medya, Gülenci gazeteler, Can Dündar’ın Cumhuriyeti, ihanetin Sözcü’sü ve diğerleri… Hepsi PKK’nın sözcülüğünü yapan …

lys2

Bu kez LYS’de FETÖ hırsızlığı soruşturması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, 2014 Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin soruşturma başlatıldı. KPSS’deki …

avukat-paralel

Sol jargonlu avukat paralel çıktı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kurul halinde çalışan kamu görevlilerine hakaret etmek suçlamasıyla tutuklanan avukat Umut Kılıç’ın, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir