Anasayfa / GENEL / Gülen örgütünün Yasin El Kadı tezgahı boşa çıktı!
yasin-elkadi

Gülen örgütünün Yasin El Kadı tezgahı boşa çıktı!

Paralel yapının, 25 Aralık dosyasında yurda girişi yasak olduğu halde kaçak yollarla Türkiye’ye girip o dönem Başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğü iddiaları üzerine fezleke hazırlanan iş adamı Yasin El Kadı ile ilgili iddiaların hayal mahsulü olduğu belirlendi.

25 Aralık dosyasına Kadı’nın El Kaide’ye finansal destek sağlayan kişiler arasında sayıldığı ve Bakanlar kurulu Kararı ile yurda girişinin yasak olmasına rağmen kamu görevlilerince Türkiye’ye girişine yardım edildiği gerekçesiyle fezleke düzenlendi.

Fezlekede Erdoğan da Kadı’ya yardım etmekle suçlandı. Dosyayı inceleyen savcılığın sorusuna İstanbul Emniyet Müdürlüğü 18 Nisan 2014 tarihli cevabi yazısında “Hakkında herhangi bir tahdit kaydı yoktur” dedi. Savcılık dosyaya takipsizlik kararı verdi.

SABAH Özel İstihbarat Bölümü’nün edindiği bilgilere göre Kadı’nın Bakanlar Kurulu kararı ile Aralık 2001’de mal varlığının dondurulmasını, Danıştay 10. Dairesi “Bakanlar Kurulu kararının hâkim kararı olmaksızın alındığı” gerekçesiyle iptal edildi.

Kadı Temmuz 2003’te “yurda girişi yasaklanan yabancılar” kapsamına alındı. Bu sırada Kadı’nın El-Kaide terör örgütü ile ilişkisinin olup olmadığına dair dosya takipsizlikle sonuçlandı. Kadı hakkında Maliye Bakanlığı raporu doğrultusunda açılan soruşturmada takipsizlikle sonuçlandı. Birleşmiş Milletler de Kadı’yı “El-Kaide irtibatlı şahıslar” listesinden 5 Ekim 2012’de çıkarttı. (SABAH)

MEDYAGUNDEM

erdogan6

“Like”ları patlatan kareler!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün resmi Instagram ve Facebook hesaplarından özel kareler paylaştı. Cumhurbaşkanlığı Tarabya …

erd

Birlikte omuzladılar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün amcası Abdurrahman Külünk’ün cenaze törenine katıldı.Kılınan cenaze …

erdogan5

Dünyada lider evde dede

Referandum için çalışmalarına devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, evde torunlarına zaman ayırmayı ihmal etmiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir