Anasayfa / GENEL / Gülen örgütü medyasında bilanço ağır!
paralel

Gülen örgütü medyasında bilanço ağır!

17 Aralık operasyonunun ardından yaşananların cemaat medyasına etkisi büyük oldu. Cemaat medyasından aralarında Ahmet Taşgetiren’in de bulunduğu pek çok isim hükümete yönelik kumpasa tepki göstererek çalıştıkları kurumlardan istifa etti.

17 Aralık darbe girişiminin ardından cemaat medyasının, paralel örgütün operasyonlarını savunan yayınlarına tepki gösteren aralarında cemaate ve Fethullah Gülen’e yakınlığıyla bilinen Ahmet Taşgetiren gibi güçlü kalemlerin de olduğu 10 isim kurumlarından istifa etmişti.

AK Parti hükümetini karalamak için akla hayale sığmayan iftiralar atan cemaat medyasının planları tutmadı. AK Parti hükümetinin yıpranacağını ve 30 Mart’tan sonra yeni bir hükümet kurulacağı hayaliyle planlarını ona göre yapan cemaat medyası adeta Dimyat’a pirince giderken eldeki bulgurdan oldu. AK Parti 30 Mart 2014 yerel seçimlerinden güçlenerek çıkarken, cemaat medyası bir çok önemli ismini bu süreçte kaybederek kan kaybına uğradı.

CEMAAT MEDYASINDA BİLANÇO AĞIR

Cemaat medyasından ayrılanlar arasında, Fethullah Gülen’e oldukça yakın olan Bugün gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, Zaman gazetesi yazarı Leyla İpekçi, Zaman gazetesi yazarı Mustafa Ulusoy, Zaman ve Aksiyon yazarı H. Salih Zengin, Zaman gazetesi çizeri Osman Turhan, Cihan Haber Ajansı muhabiri Kübra Kara, Zaman gazetesi sayfa editörü Şemsettin Özkan, Cihan Haber Ajansı’nda Akşam Ajansı’nı sunan Gazeteci-Yazar Köksal Akpınar, Cihan Haber Ajansı Network’te spikerlik, editörlük ve seslendirme yapan Salim Gören…  (stargazete.com)

MEDYAGUNDEM

kekec

FETÖ için yürüyen KK’ya destek veren Star yazarı!

Tamamen FETÖ için yürüyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için “69 yaşında bir direnç yürüyüşüdür …

kemal-feto1

KK’nın FETÖ aşkına bakın!

FETÖ’nün en önemli yayın organlarının başında gelen Zaman ve Bugün’e kayyum atanması üzerine CHP Genel …

feto-medya

FETÖ’nün terörist yazarlarına müebbet

Zaman yazarları hakkında 3’er kez ağırlaştırılmış hapis cezası istendi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir