Anasayfa / GENEL / Gülen örgütü Cumhuriyet’i ele geçirdi!
cumhuriyet-gazete1

Gülen örgütü Cumhuriyet’i ele geçirdi!

MEDYAGUNDEM.COM- Gülen örgütünün CHP ile girdiği ittifakın meyveleri birer birer çıkıyor. Paralel örgüt bu ittifakla birlikte CHP’nin kanalı olarak bilinen Halk TV’yi ele geçirdi, şimdi de yılların laik, kemalist, ulusalcı ve CHP’li Cumhuriyet’i Gülen örgütünün operasyon gazetesine dönüştürüldü.

Cumhuriyet’ten gelen son kadro değişiklikleri Gülen örgütünün bu gazeteyi ele geçirdiğinin işaretlerini verdi.

Radikal’den Özgür Mumcu, son dönemde Gülen örgütü tetikçisi olan Taraf’tan Ceyda Karan, yine Gülen örgütünün tetikçi internet sitesi t24’den Murat Sabuncu ve Aydın Engin Cumhuriyet’e geçti. Radikal’den Özgür Mumcu ile Ahmet Şık da Cumhuriyet ile anlaşan isimler oldu.

Bu gelişmeyi Cumhuriyet Yönetim Kurulu Başkan Vekili Avukat Akın Atalay Twitter hesabından yazdığı mesajla duyurdu. Atalay, “Ahmet Şık, Aydın Engin, Ceyda Karan, Murat Sabuncu ve Özgür Mumcu 1 Ağustos’dan itibaren Cumhuriyet gazetesinde.” yazdı.

KRİTİK KOLTUKLAR GÜLEN ÖRGÜTÜ EKİBİNE GEÇTİ

Cumhuriyet’in yazıişleri kadrosu operasyonla Gülen örgütü elemanlarına teslim edildi. T24 yazarlarından Murat Sabuncu, Cumhuriyet’in Yayın Koordinatörü olarak mutfağa yerleştirildi.

Ceyda Karan da Dış Haberler Servisi’nin şefi oldu.

Gazetenin önümüzdeki süreçte tam bir Gülen örgütü kontrolünde yayın yapacağı artık net… Tape-şanraj-montaj sızdırma işlerinin de Cumhuriyet üzerinden devreye sokulabileceği de düşünülüyor.

CEMAAT’İN PARLATTIĞI DIŞ POLİTİKA YAZARI

Cumhuriyet’e geçen isimler arasında en dikkat çeken gazeteci ise Ceyda Karan oldu. Karan, yıllarca Ergenekon ve Balyoz gibi davalarla ilgili belgelerin, iddiaların yayınlandığı Taraf’ta çalışmanın yanı sıra Cemaat’in televizyon kanallarında da boy gösterip dış politikayı yorumlamıştı. Ceyda Karan yoluna ulusalcı gazete Cumhuriyet’le devam etme kararı aldı.

Karan, son olarak Mısır’daki darbe sonrası “Mursi darbeyi hak etmişti” yorumlarında bulunmuş, Sisi ile ilişki kurmayan AK Parti hükümetine eleştiriler yöneltmişti.

MEDYAGUNDEM

macron2

Bu haberi FETÖ paçavrası Cumhuriyet görmeyecek!

Sosyal medya üzerinden 14 Temmuz Fransız Milli Günü törenleri sırasında Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u öldüreceğini yazan …

cumhu4

FETÖ paçavrasının hedefinde 15 Temmuz ruhu var

Yöneticileri ve çalışanları FETÖ’den tutuklu olan ve eski genel yayın yönetmeni vatan hainliğinden yargılanan Cumhuriyet …

cum4

O paçavra yine terör yatağında basıldı!

Hakkari’de güvenlik güçlerine yönelik düzenlenen hain saldırıyı internet sitesine taşıyan Cumhuriyet, “terörist” ifadesini haberden çıkardı. …

2 Yorumlar

  1. Hüseyin Doğan

    Zaten 5 senedir Cumhuriyet gazetesi ellerinde.Cumhuriyet para bulup gazetecilerin maaşlarını veremiyordu ne yapsın yaşamak için Fettoya yanaştılar fettoda himmet paraları ve Devletimizden çaldıkları paralar var.yazık belli bir duruşu olan gazeteyi,de solcuların gözünden düşürecekler.Bu paralelci fettonun ülkemize yapığı kötülüğü hiç bir illagal örgüt yapmadı.

  2. Koza ve Ovacık

    Cumhuriyet Gazetesin, ele geçirme İlhan Selçuk’un Ergenekon Zanlısı yapılma girişimiyle başlamıştır. Bu süreç Koza ile başlamıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir