Anasayfa / GENEL / Gülen dava açınca arayıp özür dileyen gazeteciler kim?
dava

Gülen dava açınca arayıp özür dileyen gazeteciler kim?

MEDYAGUNDEM.COM- Fetullah Gülen’in hakaret ve iftira iddiasıyla tam 800 dava açtığı ortaya çıktı. Açılan tazminat davalarında en yüksek rakam 100 bin TL.

Haberi Al Jazeera internet sitesi verdi.

Al Jazeera’ye konuşan Gülen’in avukatı Adnan Şeker, bazı şikayetleri beklettiklerini bu şikayetler sonrası açılan dava sayısının 1000’i bulacağını söyledi:

“Yapılan suç duyurusu ve tazminat davalarına baktığımızda hakaret, kişisel verilerin kayda alınması, özel hayatın gizliliği, yalan haber, iftira suçları oluşturuyor. Şu an 200 suç duyurusu daha hazırlandı. Bunlarla ilgili işlemleri ilerleyen günlerde yapacağız. Biz yaşadığımız hukuksuzluğu ortaya koymak istiyoruz.”

1.5 MİLYON LİRALIK TAZMİNAT DAVALARI

Tazminat davalarında en yüksek tazminatın 100 bin TL olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a açıldığını belirten Şeker, “Diğer tazminat davalarına baktığımızda bunlar 20-30’ar bin TL’lik tazminat davaları. Bugüne kadar yaklaşık 1,5 milyon liralık tazminat davası açıldı” diye konuştu.

KİM O ÖZÜR DİLEYEN GAZETECİLER?

Gülen hakkında eleştiri sınırlarını aşan köşe yazarlarına dava açtıklarını söyleyen Şeker, bazı köşe yazarlarının kendilerini aradığını söyledi. “Özür dileyenlerden suç duyurumuzu geri çektik. Bazı köşe yazarları aradı. ‘Bir an gündemin akışına kapıldık, kusura bakmayın’ dedi. Açtığımız bazı davaları bu yüzden geri çektik” ifadesini kullandı.

Gülen dava açınca “özür dileyen” gazetecilerin kimler olduğu merak ediliyor.

Hükümetten yana gibi gözüküp, Gülen cephesine geçen bu onursuz ve soysuz gazeteciler bakalım ortaya çıkacak mı?

MEDYAGUNDEM

t-akar2

İhanet korosu PKK’ya vuran Genelkurmay Başkanı’na vuruyor!

Doğan Medya, Gülenci gazeteler, Can Dündar’ın Cumhuriyeti, ihanetin Sözcü’sü ve diğerleri… Hepsi PKK’nın sözcülüğünü yapan …

lys2

Bu kez LYS’de FETÖ hırsızlığı soruşturması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, 2014 Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin soruşturma başlatıldı. KPSS’deki …

dogan-hapis

Aydın Doğan gazetecilere hapis istiyor

Her fırsatta “Basın özgürlüğü” yaygarası kopartan Aydın Doğan, medya ve çalışanlarına yönelik yüzlerce dava açtı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir