Anasayfa / GENEL / Gülen çetesinin ipini Ahmet Hakan çekti!
ahc-belge

Gülen çetesinin ipini Ahmet Hakan çekti!

Başbakan Erdoğan’ın 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ardından hemen hemen yaptığı tüm konuşmalarında sert ifadelerle bahsettiği “dönemin Başbakan’ı” ifadesinin belgesi ortaya çıktı. Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, köşesinde “İddiaya göre: 17 Aralık ve 25 Aralık operasyonlarını gerçekleştiren savcı ve polisler, dosyanın ‘sakıncalı’ buldukları kısımlarını imha etmişler, verileri silmişler. Ancak mali şube ve siber suçlar bölümü imha edilen ve silinen bu verilerin geri dönüşümünü sağlamış. Ve ‘dosya’ bir bütün olarak ortaya çıkmış. ‘Dönemin başbakanı’ ifadesi, işte bu ‘geri dönüşümü sağlanan’ dosyada bulunuyor” sözleriyle o belgeyi yayınladı.

Erdoğan, 17 Aralık operasyonu için hazırlanan fezlekede kendisi için “Dönemin Başbakanı” denildiğini söylemişti. Cemaat’in yayın organları ise ısrarla bu iddianın yalan olduğuna yönelik haberler yapmıştı.

AHMET HAKAN O BELGEYİ YAYINLADI

O belge ortaya çıktı. İlginçtir belgeyi de düne kadar paralellere çalışan Hürriyet yazarı Ahmet Hakan açıkladı. Erdoğan için “Dönemin Başbakanı” ifadesinin yer aldığı belgeyi de ilk kez yayınladı.

“DÖNEMİN BAŞBAKANI ERDOĞAN”

Fezlekede, Erdoğan ile Habertürk TV yöneticisi Fatih Saraç’ın telefon görüşmelerini içeren bilgiler yer alırken Erdoğan’dan “Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile..” şeklinde bahsediliyor.

GERİ DÖNÜŞÜMDEN ÇIKTI

Ahmet Hakan yazısında belgenin tamamına nasıl ulaşıldığını da yazdı. Buna göre 17 ve 25 Aralık savcıları ile polisler, dosyada sakıncalı gördükleri bazı ifadeleri sildi. Daha sonra ise mali şube ve siber suçlar bölümü, dosyanın geri dönüşümünü sağlayarak bu belgenin tamamının ortaya çıkmasını sağladı.

İşte Ahmet Hakan’ın yazısının o bölümü:

darbe-belge1

Başbakan Erdoğan bir süredir ısrarla bir iddiayı dile getiriyor.

Diyor ki:

“25 Aralık Operasyonu için hazırlanan fezlekede benden ‘dönemin başbakanı’  olarak söz ediliyor.”

*

Başbakan Erdoğan, bu iddiayı dile getirirken şunları demek istiyor: Bunların asıl hedefi bendim.

Bunlar yaptıkları ilk operasyonda, yani 17 Aralık Operasyonu’nda benim başbakanlık görevini yapamaz duruma düşeceğimi sandılar.

Kendilerinden o kadar emindiler ki 25 Aralık için hazırladıkları dosyada benden “dönemin başbakanı” olarak söz ettiler.

25 Aralık’a kadar beni “dönemin başbakanı” durumuna düşüreceklerinden bu kadar emindiler.

İddiaya göre:

17 Aralık ve 25 Aralık operasyonlarını gerçekleştiren savcı ve polisler, dosyanın “sakıncalı” buldukları kısımlarını imha etmişler, verileri silmişler. Ancak mali şube ve siber suçlar bölümü imha edilen ve silinen bu verilerin geri dönüşümünü sağlamış. Ve “dosya” bir bütün olarak ortaya çıkmış.

*

“Dönemin başbakanı” ifadesi, işte bu “geri dönüşümü sağlanan” dosyada bulunuyor.

 

MEDYAGUNDEM

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

kemal

Ağzındaki baklayı çıkardı; işte kaos itirafı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, toplumu karşı karşıya getirebilecek eylemler yapabileceklerini söyledi. Kandil’in de destek …

aykut2

Yalancı ve müfteri CHP’li!

Ahmet Hakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iftira atan Aykut Erdoğdu’ya sert tepki göstererek ‘yalancısın ve müfterisin’ dedi. …

4 Yorumlar

 1. Akıl vermek gibi olmasın ama hükümetinin çok acil bir kararla, devletin verilerini silen, silmeye kalkacaklar için çok ağır yaptırımlar öngören kanun mu olur, kararname mi olur, bir girişimde bulunması gerekir. Bunu 17 aralık operasyonundan hemen sonra yapması gerekirdi.

 2. iddiaya göre:

  17 Aralık ve 25 Aralık operasyonlarını gerçekleştiren savcı ve polisler, dosyanın “sakıncalı” buldukları kısımlarını imha etmişler, verileri silmişler. Ancak mali şube ve siber suçlar bölümü imha edilen ve silinen bu verilerin geri dönüşümünü sağlamış. Ve “dosya” bir bütün olarak ortaya çıkmış.

  adı ustunde iddia bu….. allah ıslah etsin…

 3. bu kadar ay sonra tahrifat yap dosyalar üzerinde sonra istediğini de.. umarım birileri orjinal copylerini çıkarıp yayınladığında utanırsınız.

  • Yüz yıl sonrada olsa delil delildir

   Ulan Ergenekon ve benzeri davaların dosyalarının kaç yıl sonra geri dönüştürüldüğünü de açıklasana! Tubitak’ın bu dosyalarla verdiği bilirkişi raporları ortadayken çıkmış kaç ay sonradan bahsediyorsun. 10 yıl sonra geri dönüştürülse ne olacak, delil olarak kabul edilmemesi mi lazım. Yüz yıl sonrada olsa delil delildir. Cortalama! Kartel contasından kaçak hızlandığı görülmekte! Orijinal copyleri bu ülke çok gördü. Yeni stratejinizde orijinal copy mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir