Anasayfa / GENEL / Ak Parti’den Cüneyt Özdemir’e: Küçük beyinli!
babuscu

Ak Parti’den Cüneyt Özdemir’e: Küçük beyinli!

Aziz Babuşçu, Cüneyt Özdemir’in “Çatı’da aday bulamazsak ‘boykot’ edelim” sözlerine sert tepki gösterdi ve AP seçimlerini işaret etti.

Elif Çakır’ın sunduğu Söz Bitmeden programına AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu konuk oldu.

cuneyt

Aziz Babuşçu’nun açıklamalarından satırbaşları:

KÜÇÜK BEYİNLİ ADAM BİR YAZI YAZIYOR…

Muhalefet “Çatı Aday” formülünde bir türlü karar veremedi. MHP’nin adayın sağ kesimden olmasını, CHP’nin de sol kesimden istemesi ve istenilen adayın bir türlü bulunamaması üzerine bazı medyadan bazı isimler olaya el attılar. Cüneyt Özdemir’in ‘Çatı’da aday bulamazsak ‘boykot’ edelim demesi formülü üzerine Babuşçu, “küçük beyinli, ufku dar, olayları o anlamda geniş perspektiften okuyamayan” sözleriyle tepki gösterdi.

Babuşçu, şunları söyledi:

“Muhalefetin fikir kabızlığı var. Muhalefetin çatı adayı arayışı ve bulamayışı, Dolayısıyla bu aday çıkaramama sonucunu ortaya koyuyor. Öncelikle bu  fikir kabızlığı, nasıl bir aday ne olmalıyla ilgili fikir, düşünce üretemiyor. Bir profil tanımlayamıyor acayip bir şey bu.

Tabi buradan bir şey çıkmayınca Cüneyt Özdemir gibi durumdan vazife çıkaran, Gezide akıl hocalığı yaptığı gibi, küçük beyinli adam bir yazı yazıyor ve oradan bırakın bir gazeteci tanımlaması içerisinde durum değerlendirmesi, yâda ne olup bittiğine dair bir görüş bildirmenin ötesinde, muhalefete bir öneride bulunuyor. Kurnazca sinsice bir tarz ve üslupla da bunu kaleme alıyor.

Bir ülkede bir gazeteci ülkenin Başbakanı’nı hedef alan ve bu konuda bir formül üreterek diktatör tanımlamasını “onun yakasına yapıştırın” derken Türkiye’de basın özgürlüğü yok, ama bir ülkenin Başbakanı’nı hedef alan bu tarz içerisinde o Başbakan diktatör olabiliyor.

Avrupa Parlamentosu seçimleri yapıldı ve Avrupa Parlamentosu, bütün Avrupa ülkelerinde genel seçim katılım oranı yüzde 43. Ne diyeceğiz biz şimdi? Yüzde 43’lük bir Avrupa ortalamasıyla seçilen AP’deki temsilciler diktatöryel anlamda azınlık bir oranla seçildikleri için demokrasi mi sorgulanacak orada? Bu çok küçük beyinli, ufku dar, olayları o anlamda geniş perspektiften okuyamayan ama AK Parti karşıtlığında bir araya gelmiş nefret söylemindeki cephenin sözcülüğüne soyunursanız bunu yapabilirsiniz. Maalesef o da bunun sözcüsü.”

MEDYAGUNDEM

cuneyt-ekrem1

FETÖ’nün şike kumpasına operasyon işte bu yüzden Doğan medyasına uzanmalı!

Bugünkü FETÖ’ye yönelik şike kumpası operasyonunda Kanal D’nin muhabirinin de gözaltına alınanlar arasında yer aldı. Şike haberleri yapan …

cuneyt4

ABD’liye dilin dışarda yaltaklan milletini aşağıla!

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın eşi Jill Biden kendisine bir kafede “merhaba” dedi diye dünyaları …

cuneyt1

“Biden bana hi” dedi fırtınası!

Cüneyt Özdemir’in bir kafede karşılaştığı Biden’ın karısıyla karşılaşmasını heyecanla Twitter’da vermesi dillere düştü. İstanbul’a gelen …

1 Yorum yapıldı

  1. hadi ne duruyorsunuz

    Burun deliklerinden beyinciği gözüken bu sıpanın yediği bokların haddi hesabı yoktur. Sayın Başbakanımıza sonun ‘Menderes gibi olacak’ diyecek kadar ileri giden sıpanın sözüyle hareket edeceklerinde beyinlerinde, beyin ameliyatından çıktıktan sonra Sözcü gazetesine sarılan heriften farkı olmayacağı kesin. Protesto edeceklermiş, edemeyeceklerin kesin olmakla beraber, varsın etsinler diyelim, hadi ne duruyorsunuz, diyelim. Seçimlerin sonuçlarını kolaylaştıracak böyle bir girişime ilk önce saçmalama diyecek kesim varken hiç istifi bozmamakta fayda var diye düşünüyorum. Ban göre ‘hadi ne duruyorsunuz’ ‘hadi protesto edin de seçim sonuçları şimdiden hayırlı olsun’ diyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir