Anasayfa / GENEL / Gözlerini kırpmadan, Allah’tan korkmadan yalan saçan Gülen medyası!
cihan

Gözlerini kırpmadan, Allah’tan korkmadan yalan saçan Gülen medyası!

Cihan Haber Ajansı tarafından servis edilen “İstasyon Meydanı’nda yapılan kutlamalara yaklaşık bin kişi katıldı” iddiasının gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Memur-Sen’den yapılan açıklamada Cihan Haber Ajansı’nın “İstasyon Meydanı’nda yapılan kutlamalara yaklaşık bin kişi katıldı” iddiası yalanlandı.

İşte Memur-Sen Basın Müşavirliği tarafından yapılan o açıklama:

Cihan Haber Ajansı tarafından servis edilen “İstasyon Meydanı’nda yapılan kutlamalara yaklaşık bin kişi katıldı” iddiası yalandır, iftiradır. Emek, Dayanışma, Kardeşlik ve Medeniyet buluşmamıza sadece Diyarbakır dışından yüzlerce otobüsle katılım sağlanmıştır.

Memur-Sen üyeleri ve gönüllerinin katılımıyla onbinlerce kişi Diyarbakır İstasyon Meydanı’nı doldurmuştur. Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı tarafından üyelerine servis edilen fotoğraflar da incelendiğinde, söz konusu ajansın operasyon mantığı ve diliyle hareket ettiğini gözler önüne sermektedir.

Haberi servis eden ajansın bir diğer yalanı ise, “Memur-Sen, bayraklarını alıp sallayacak sendika üyesi bile bulamadı” şeklinde kullandığı ifadede saklıdır. Kayıt altında olan görüntüler incelendiğinde alanı dolduran Memur-Sen üyelerine, program sunucusunun sıklıkla taşınan bayrakların sahnenin görünmesine engel olduğu için “indirilmesi” yönünde anonslar yaptığı görülecektir.

Yine ajansın “Alanda ilk başlarda 500 kadar kişinin olması nedeniyle Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu konuşmasına biraz gecikmeli başladı” şeklindeki ifadeleri de çirkin bir saptırmadır. Dezenformasyon ile Memur-Sen Medeniyet Buluşması’nı itibarsızlaştırmaya çalışan ajansın iddiasını yalanlayan bilgiler kendilerine gönderilen basın bültenimizde de mevcuttur.

Program öncesi medya kuruluşları ve söz konusu ajans ile paylaştığımız etkinlik akışı 1 dakika bile sapmaya uğramamıştır. Buna programı takip eden tüm medya kuruluşları da şahittir. Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’nun program akışındaki konuşma saati 12.30 olarak bildirilmiş ve Gündoğdu belirtilen saatte kürsüdeki yerini almış, alana seslenmiştir.

Türkiye’nin en büyük emek hareketi olan Memur-Sen’in, ülkenin en büyük sorunu olan Kürt sorununun çözümüne ve Dünya’da ILO standartlarına uygun bir çalışma düzeninin kurulması için mücadelesine gölge dönüştürmeye yönelik bir art niyet sezilmektedir.

Kirli operasyon sonucunda kamuoyunda uyanan yanlış kanaatlerin düzeltilmesi amacıyla tekzip metninin tarafımızca yayınlanmasını zaruri kılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurur, hukuki tüm haklarımızı kullanacağımızın bilinmesini istiyoruz.

MEDYAGUNDEM

cihan3

Her seçimde algı operasyonlarıyla şaibe oluşturan FETÖ’nün ajansına da kayyum!

Cihan Haber Ajansı’na saat 19:00 itibariyle kayyum ataması gerçekleşti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Cihan Haber Ajansı …

cihan1

FETÖ’nün terör ajansı artık seçimlerde provokasyon yapamayacak!

Zaman gazetesi ile birlikte kayyum atanan Feza Gazetecilik Grubu’na ait Cihan Haber Ajansı’nın internet sitesi …

kopru1

FETÖ medyasının üçüncü köprü yalanı

3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nde “işçilerin ücretlerini alamadığı için iş yavaşlatma eylemi yaptığı” …

1 Yorum yapıldı

  1. Cihan haber ajansı kendine yakışanı yapmış. Ancak; hem bu şekilde davranıp,hem de “Bizler Has
    müslümanlarız” demek, pek inandırıcı olmuyor artık.Zira; Disk’in,Kesk’in ne olduğu ne kadar biliniyorsa,Kamu-Sen ve Memur-Sen’in de ne olduğu o kadar biliniyor.,Haber ajansı bu sendikaları küçük gördüğüne göre,saf’ı sol tarafta., Safı solda olanın, dinden,dindarlıkdan bahsetmesi pek inandırıcı değil..!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir