Anasayfa / GENEL / Gezi Parkı yıldönümü diye birşey yok bu Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı bir eylemdir
yigit

Gezi Parkı yıldönümü diye birşey yok bu Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı bir eylemdir

A Haber’de Zeynep Bayramoğlu’nun sunduğu Kadraj programına katılan Başbakan Başdanışmanı Yiğit Bulut, Merkez Bankası’na yöneltilen faiz eleştirilerini değerlendirdi. Merkez Bankası’nın mevzuatının değiştirilebileceğini söyleyen Bulut, piyasaların daha büyük bir faiz indirimini kaldırabileceğini öne sürdü.

Canlı yayında gençlere de seslenen Bulut “sizi sokağa çağıranlar bir puanlık faiz artışının karını bölüşeceklerdir” dedi.

DAVUL BAŞBAKAN’IN OMZUNDA, TOKMAK MERKEZ BANKASI’NDA

Çok sağlıklı bir sistem değil, açık ve dürüstçe söyleyeyim, Davul Başbakan’ın omzunda asılı,  tokmak Merkez Bankası’nın elinde. Böyle bir şey olmaz .

VATANDAŞ ERDEM BAŞÇI’YI TANIMAZ

Ayşe Teyze, Erdem Başçı’ya hesap sormuyor sokakta. Başbakan’ın yakasına yapışıyor, “ne olacak bu faizini hali, ev alabilecek miyim” diye.  Erdem Başçı’yı kimse tanımıyor. Sayın Başbakan’ın kendi düşüncesini iletmesini kendi kaygılarını kamuoyuyla  paylaşması müdahale midir, olaya buradan bakmak lazım. Başbakan yine çok kibar bir insan, sadece söylüyor kendilerini doğruyu görmeleri için, hükümetle uyumlu politika izlemeleri için.

MERKEZ BANKASI’NIN MEVZUATI DEĞİŞEBİLİR

Dolayısıyla, bu kibarlık, devlet ve millet zarar görmeye başladığı anda farklı önemlerin dahi alınmasına gidilebilir. Merkez Bankası’nın mevzuatı değişir mi,  bazıları “asla değişemez, değişmesi mümkün değil” diyor.. Sanki anayasanın değişmeyecek maddelerinden bahsediyorlar. Merkez Bankası’nın mevzuatı da Türk ekonomisinin daha hızlı büyümesi için, Merkez Bankası’na yeni hedefler eklenmesi gerekiyorsa Merkez Bankası mevzuatında Sayın Başbakan’ın uygun gördüğü takdirde değişiklik yapma durumu çıkabilir.

GEZİ PARKI YIL DÖNÜMÜ DİYE BİR ŞEY YOK

Geçen sene bu operasyona  alet olanlar pişman oldu evine döndü. Bu sene aynı denklem aynı yapı üzerinden bu operasyonu ayağa kaldırıp insanları sokağa çekmek için tahrikler başladı. Ben buradan sesleniyorum Gezi Parkı Yıl Dönümü diye bir şey yok arkadaş, bu Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı girişilmiş eylemdir. Bunun yıl dönümü falan olmaz.

OLAYLARI PROVOKE EDEN ANAYASAL SUÇ İŞLER

Hangi siyasi parti olursa olsun, eğer bu olayları provoke ederse, insanları devletle çatışma noktasına iterse hangi medya kuruluş hangi birey olursa anayasal suç işlemiştir.

Çocuklarınız lütfen bu adamların emellerine alet etmeyin, çocuklarınızı evinizde tutun.

SOKAĞA ÇAĞIRANLAR FAİZ ARTIŞININ KARINI BÖLÜŞECEK

Bir puan faiz yükseldiğinde  senin çocuğunu polisin karşısına diken adam on milyar TL  fazla alıyor devlet hazinesinden. Vahşi kapitalizmin ülkenin vatandaşlarının kanını emmesine karşı duran bir lider varsa daha ne istiyorsun arkadaş? Sizi sokağa çekenler, bir puanlık faiz artışından bizim ödediğimiz yıllık on milyar TL’yi aralarında bölüşenlerdir.

PARK İSTİYORSANIZ ÜÇ OTELİ YIKIP PARK YAPALIM

Hadi o üç oteli bağışlayın hazineye orayı park yapalım, var mısınız,  çok mu istiyorsun Gezi Parkı’nın büyümesini hadi getir otellerini yıkalım.

MEDYAGUNDEM

alman

İstanbul’da provokatör Alman ajanı alarmı

Taksim’de bir Alman vatandaşı tuttuğu otel odasına düzenek kurarak, otelin penceresinden caddeye doğru siyasi içerikli …

gezi

Almanlardan Gezi Parkı’nın ortasında provokasyon bildirisi

Almanya merkezli “Zentrum für Politische Schönheit” isimli kuruluş Gezi Parkı’nda Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhine …

husnu8

Bu gerizekalıya verdiğimiz maaş haram olsun

Derin Analiz programında konuşan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yiğit Bulut CHP milletvekili Hüsnü Bozkurt’un referandum için söylediği …

2 Yorumlar

  1. Tüm saldirilar,icerden ve disardan tam gaz gidiyor.Spiegelonline nin haberine göre Berlin büyükelcimize ihtar verilmis,Erdoganin Cem özdemir ile ilgili sözlerinden dolayi.Nekadar gercek bilinmez,böyle bir haberi türk basininda göremedim. Bu bir istiklal mücadelesi,hergecen gün daha iyi görülüyor.Bunlarin sonu canakkale bogazi olacak.

    http://www.spiegel.de/politik/deutschland/erdogan-vs-oezdemir-aussenamt-bestellt-botschafter-der-tuerkei-ein-a-972591.html

  2. Sokakların bu kadar cesaretlenmesi

    Gezi Eylemleri veya Başarısız Taksim Darbe girişiminin en büyük müsebbibi PDY dir. PDY nin baronlarla yaptığı ittifak belgelerle delillendirilmiş olmakla beraber PDY’nin polis içindeki kadrosunu diğer delilleri karartmıştır. Karartılan delillere ilaveten PDY’nin yargıdaki unsurları da olaylara pasif kalarak sokakları cesaretlendirmiştir. Geçmişteki olayların ve bundan sonra olabilecek olayların tek müsebbibi gerekli soruşturma, kovuşturma, yargılama yapmayan PYD’nin yargı içindeki unsurlarıdır. Sokakların bu kadar cesaretlenmesine neden olan PDY’nin yargı içindeki unsurları hakkında HSYK’nın gerekli araştırmanın, soruşturmanın, kovuşturmanın ne zaman yapacağını merak edip, takipçisi olacağız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir