Anasayfa / GENEL / Gerçek imam ile sahtesini ayıramıyor musunuz?
kertenkele

Gerçek imam ile sahtesini ayıramıyor musunuz?

Star yazarı Özay Şendir, paralel medyanın Kertenkele dizisi üzerinden Turkuaz Medya’ya yaptığı saldırıyı yazdı ve şunları söyledi:

“Atv Yönetimi bugüne kadar halkın hassasiyetlerine aykırı bir yayın politikası izledi mi, izlemedi. Atv Yönetimi din düşmanı olabilir mi? Aksine bugüne kadar dini hassasiyetlere çok dikkat ettiler, Ramazan, kandil özel yayınlar yaptılar. Bir kuruma “imam düşmanlığı yapıyorlar” gibi ağır bir suçlama getirmeden önce şu yukarıdaki soruların cevaplarını bir düşünmek gerekir.”

İşte yazısı:

ATV YÖNETİMİ DİN DÜŞMANI OLABİLİR Mİ?

Atv’nin yeni dizisi Kertenkele garip bir tartışma başlattı. Diziye tepki gösterenler, yapımcı hakkında suç duyurusunda bulunanlar var. Bunun sebebi ne, senaryoya göre polisin aradığı azılı bir suçlu, bir mahallede sahte imamlık yapmaya başlıyor. Bir suçlu eğer imam kılığına giriyorsa bu çevresine güven verdiği içindir ve böyle balınca imamları yücelten bir yanı da var. Başka meslek bulamadılar mı diye sorulabilir. Kertenkele senaryoda boyacı ya da tamirci kılığına girse olmaz zira kimliğin hem polise hem de emniyete güven vermesi gerekir. Polis ya da öğretmen de yapamazsınız bu da hayatın akışına aykırı olur.  Dizinin yapımcısı diyor ki “ilerleyen bölümlerde Kertenkele’nin nasıl arındığını da göreceğiz.” Peki daha ileri bir noktaya taşıyalım işi.

Atv Yönetimi bugüne kadar halkın hassasiyetlerine aykırı bir yayın politikası izledi mi, izlemedi. Atv Yönetimi’nin imamlara ve din adamlarına karşın bir kastı olabilir mi? Neden olsun, bu kendi ayağına ateş etmektir. Atv Yönetimi din düşmanı olabilir mi? Aksine bugüne kadar dini hassasiyetlere çok dikkat ettiler, Ramazan, kandil özel yayınlar yaptılar. Bir kuruma “imam düşmanlığı yapıyorlar” gibi ağır bir suçlama getirmeden önce şu yukarıdaki soruların cevaplarını bir düşünmek gerekir. Bitti mi derseniz yine bitmedi, alkol çevirmesinden yırtmak için gece kulübünden çıkınca başına örtü bağlayan kadınlar olduğuna dair haberler okumuştuk önceki sene. Buradaki durumda aslında biraz buna benziyor. Yapılan açıklamalarda denmiş ki camii cemaatleri gerçek imamla sahte imamı ayıracak kadar bilgilidir.

Elbette zaten Diyanet İşleri de gerçek hayatta böyle bir duruma izin vermiyordur ama sonuçta bu bir dizi ve zorlamalar, gerçekten sapmalar olacaktır. Buna rağmen dizi elbette eleştirilebilir ama eleştiri başka şey bir kanalı imam düşmanlığı yapmakla suçlamak başka şey.

Cihan padişahı diye bildiğimiz Kanuni Sultan Süleyman’ın aldığı kararlarda Harem etkisini olduğundan kat ve kat daha fazla ön plana çıkaran dizi yılarca reyting rekorları kırdı. Burada bir suçlunun değişim ve dönüşümünü izleyeceğiz, bence sabretmekte fayda var…

ŞENDİR’İN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

 

MEDYAGUNDEM

erdogan-atv3

Dün gece Türkiye Başkomutan’ı izledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuk olduğu ATV – A Haber ortak yanını Türk siyasi ve …

fusun2

“Gerilla annesi olmak istiyorum” diyen PKK sevici oyuncuya tepkiler çığ gibi; ATV de o diziyi yayından çıkardı

“Gerilla annesi rolünü oynamak istiyorum” sözleriyle diyerek terör seviciliği yapan oyuncu Füsun Demirel’e tepkiler çığ gibi. …

rtuk-ysk

Demokrasinin yüz karası 2 kurum: RTÜK-YSK

YSK, 7 Haziran Genel Seçim sonuçlarını saat 21.00’den önce yayımlayan 65 kanala ikişer kez program …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir