Anasayfa / GENEL / Flaş! Flaş! Küfürbaz Altan Taraf’tan ayrıldı
altan-istifa

Flaş! Flaş! Küfürbaz Altan Taraf’tan ayrıldı

Medya dünyasına Taraf bombası düştü. Gazetenin genel yayın yönetmeni Ahmet Altan ve yardımcısı Yasemin Çongar’ın istifa etti.

Taraf gazetesinin yazı işleri müdürlerinden, aynı zamanda Dar Kapı köşesini yazan Kurtuluş Tayiz’in Twitter’da duyurduğu habere göre gazetenin genel yayın yönetmeni Ahmet Altan ve yardımcısı Yasemin Çongar, gazeteyle yollarını ayırdı. Tayiz, Altan’ın bugün veda yazısını yazacağını da duyurdu.

Edinilen bilgiye göre; Ahmet Altan dün akşam istifasını gazetenin sahibi Başar Arslan’a sundu.

Bu gelişmenin ardından Yasemin Çongar, bu sabah Taraf ekibini toplayarak Altan’ın istifa ettiğini ve kendisinin de görevi bırakacağını açıkladı.

Bunun üzerine Taraf ekibininin önemli bir kısmı da görevi bırakma kararı aldı. Görevi bırakanlar arasında uzun yıllar Ahmet Altan’la birlikte çalışan Neşe Düzel de var.

Taraf gazetesinin sahibi Başar Arslan, Kurucu Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan, Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Yasemin Çongar ve kurucu ekipte yer alan Neşe Düzel’in istifalarının ardından gazetenin yoluna devam edeceğini açıkladı. T24 internet sitesine konuşan Arslan, “Taraf yoluna devam edecek. Altan ve ekibinin çok büyük katkıları oldu. Yaptıklarıyla demokrasi tarihine geçtiler” dedi.

Başar Arslan, Taraf’taki istifalarla ilgili olarak “Çok önemli işler yaptılar ve yoruldular. Geldiğimiz noktada bir anlayış farkı oluştu” dedi. Arslan, şunları söyledi:

“Taraf’ı lağvetme, kapatma söz konusu değil. Taraf yoluna devam edecek. Çok büyük hizmetleri oldu, çok önemli işler yaptılar. Türk demokrasi tarihine geçtiler. Ama yoruldular, geldiğimiz noktada bir anlayış farkı oluştu. Ahmet Altan’la elbette dostluğumuz sürecek.”

MEDYAGUNDEM

feto-medya

FETÖ’nün medyadaki teröristlerine 3’er kez müebbet

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimini önceden bildikleri ve bu konuda çağrışım yapan …

defnejoy

Ahmet Altan’ın oğlu kaçmasın diye tedbir

Ahmet Altan’ın oğlu Kerem Altan’ın evinde ölü bulunan sunucu ve oyuncu Defne Joy Foster’ın dosyasının …

altan4

İşte Ahmet Altan’ın FETÖ’deki ‘abisi’

Taraf’ın eski yayın yönetmeni tutuklu Ahmet Altan hakkında ifade veren bir tanık, FETÖ’nün üst düzey …

1 Yorum yapıldı

  1. Flaş Flaş .. Taraf gazetesindeki istifa edenler aydınlık gazetesine geçecekler çünkü başbakana karşı yazı yazan gazeteciler hepsi sözcü gazetesi ve aydınlık gazetesinde birleşecekler.önümüzdeki günlerde yeni gazeteciler aydınlıkta yazı yazacağını bilgisine ulaşıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir