Anasayfa / GENEL / Fitne çıkarmaya çalışanlar avuçlarını yalarlar!
ahmet-sever-vatan1

Fitne çıkarmaya çalışanlar avuçlarını yalarlar!

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yeniden aday olup olmayacağına ilişkin tartışmaları, “Fitne fesat çıkarmaya çalışanlar avuçlarını yalarlar” diye yorumladı. Başbakan Tayyip Erdoğan ile Gül arasındaki dostluğun, başkalarının anlayabileceği bir dostluk olmadığını ifade eden Elitaş, iki isimden herhangi birinin bir yere aday olması durumunda da diğerinin buna karşı çıkmayacağını savundu.

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını cevaplayan Mustafa Elitaş, “Sayın başdanışman kendi görüşlerini ifade etmiş, zaten yazının içinde de dikkat ettiğinizde sayın Gül’ün fikirleri değil. Sayın Gül bu konuda ketumdur; fikirlerini beyan etmez dışarı vurmaz bir yapısı vardır.” dedi.

AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, “Sayın Başdanışman kendi görüşlerini ifade etmiş; Sayın Gül’ün fikirleri değil. Sayın Gül bu konuda ketumdur. Fikirlerini ilk etapta beyan etmez; su yüzüne, dışa vurmaz bir yapısı vardır” dedi.

Elitaş, MKYK toplantısı için Ak Parti Genel Merkezi’ne gelişinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.Mustafa Elitaş, “Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili bir gerginlik, bir çekişme olduğu belirtiliyor. Sayın Başbakan aday olunca, Sayın Gül’ün aday olmayacağı söyleniyor. Bu görüşe katılıyor musunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

FİTNE İSTEYENLER AVUÇLARINI YALAR

“Herkesin anlayamadığı, kabul edemediği, kanıksayamadığı bir durum var. Bizim yetişme tarzımızda, bizim yetişme iklimimizde kişiler oturdukları makamlara sabit veya yapışmış vaziyette değillerdir. Zamanı geldiğinde başkasına devretmesini iyi bilirler. Ben hem Sayın Gül’ü, hem Sayın Başbakan’ı çok yakından tanıyan birisi olarak açık yüreklilikle diyorum ki; herhangi birisi bir yere aday olduğu takdirde diğerinin buna karşı aday olacağını tahmin etmiyorum. Bunların dostlukları başkalarının anlayabileceği bir dostluk değil. Dostluklarını koltuklara değişmeyecek yücelikte bir dostlukları vardır. O anlamda hiç kimse endişe etmesin; yeni yeni meseleler ortaya çıkarmaya çalışmasın. Zamanı geldiğinde her şey yoluna girer. Fitne fesat yapmaya çalışanlar avuçlarını yalarlar”

TÜRK BASININDA KÖŞK TARTIŞMASI

Elitaş, “Sayın Gül’ün kırılmış olabileceğini düşünüyor musunuz?” sorusuna, “Sayın Basın Başmüşaviri’nin ifadesi bu şekilde. Bu konuda bizim Sayın Gül ile ilgili yorum yapmamız mümkün değil. Başmüşavir o şekilde ifade etmiştir” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal da MKYK toplantısı için AK Parti Genel Merkezi’ne gelişinde gazetecilerin sorularını cevapladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in, ”Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun görevden alınacağına” ilişkin iddiasını hatırlatan gazetecilere, ”AK Parti siyaseti, dedikodu siyaseti değildir. Biz bugüne kadar, 10 yıldan beri kılükal ile siyaset yapmadık. Bunlar dedikodudan ibarettir”dedi.

Ünal, gazetecilerin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, ”AK Parti yönetimine kırgın olduğuna ilişkin” yorumların hatırlatılması üzerine, ”Sayın Cumhurbaşkanımızın kırgın olduğuna dair bir ifadesi yok. Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakanlığı, Dışişleri Bakanlığı döneminde kendi düşüncelerini başkaları üzerinden ifade ettiğine de şahit olmadık. Bir basın müşavirinin düşüncelerinden yola çıkarak sayın Cumhurbaşkanımızın duyguları ve düşünceleriyle ilgili birşeyler konuşmamız da doğru olmaz. Dolayısıyla bunun üzerinden siyaset yapmamızın doğru olmadığını düşünüyorum” diye konuştu.

”Gül’ün yeniden cumhurbaşkanlığına aday olacağı yönünde bir beklentiniz var mı?” sorusuna ise, ”Kendisi birşeyi ifade etmeden bizim bu konuda görüş ifade etmemiz doğru olmaz” şeklinde cevap verdi.

MEDYAGUNDEM

darbe-tank

O gece selalar okunacak 81 ilde meydanlar dolacak

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, 15 Temmuz’un yıl dönümünde “AK Parti olarak 00:13’te” meydanlarda olacaklarını …

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-06-28 08:32:16Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Sabotaj kokan hareketler!

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun konakladığı alanın önüne hayvan gübresi dökülmesine …

gul2

Gül çiftinin eski danışmanı FETÖ’den tutuklandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ’nün Ankara’daki kadın yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmada kapsamında eski Cumhurbaşkanı Abdullah …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir