Anasayfa / GENEL / Film gibi DHKP-C operasyonu
dhkpc-operasyon

Film gibi DHKP-C operasyonu

DHKP-C terör örgütüne yönelik geçtiğimiz Cuma günü düzenlenen operasyonun İstanbul ayağında polis bazı adreslere itfaiye merdiveniyle girdi. Polisin baskın yaptığı İdil Kültür Merkezi’ne ise karşısına çıkan 11 kapıyı aşarak ulaştığı öğrenildi.

Yapılan operasyonlarda polisin itfaiye merdivenleri ile pencereden adreslere girmesi ve bazı kapıları kırması bazılarını ise demir kesme makinasıyla keserek adreslere ulaşması polis kameralarına yansıdı.

Terör örgütü DHKP-C’ye yönelik geçtiğimiz cuma günü düzenlenen operasyonda 67’si İstanbul’da 97 kişi gözaltına alınmıştı. Operasyonlarda Gurup Yorum üyeleri ve bazı avukatlar da gözaltına alınmıştı. Operasyonun İstanbul ayağında polis, Gençlik Federasyonu ve Yürüyüş Dergisi’nin bulunduğu adreslere itfaiye yardımıyla pencerelerden girdi. Bu anlar polis kameralarına da yansıdı.

GÖRÜNTÜLER KAMERALARA DA YANSIDI

Görüntüler, polisin olay yerine seyriyle başlarken, Yürüyüş Dergisi’nin bulunduğu binanın önünde bir itfaiye aracı görülüyor. Birkaç özel harekat polisi itfaiye merdiveninin sepetine biniyor. Yükseltilen merdivendeki polisler camı kırarak içeriye giriyor. Baskın yapılan bir diğer adres olan Gençlik Federasyonu’nun bulunduğu adreste de benzer görüntüler yaşanıyor. İtfaiye merdiveni yardımıyla özel harekat polisleri pencereden içeriye giriyor.

11 KAPI İLE KARŞILAŞTI

Polisin gerçekleştirdiği operasyonda bir çok adreste, peş peşe yapılmış birden fazla kapı ile karşılaştığı belirtilirken, İdil Kültür Merkezi’nde peş peşe yapılmış 11 kapı ile karşılaştığı öğrenildi. Polis bu kapıların bazılarını keserken bazı kapılarda kırılarak polis içeriye girdiği öğrenildi. Bazı kapıların kesilmesi bazılarının ise kırılma anları polis kameralarına yansıdı.

YANMIŞ BELGELERLE KARŞILAŞILDI

Kapıları kırarak ve keserek içeriye giren ekiplerin yanmış doküman ve bilgisayar parçalarıyla karşılaştığı öğrenildi. Yanmış belgelerin ve bilgisayar parçalarının bulunma anları da polis kameralarına yansıdı.

MEDYAGUNDEM

yurt-dhkpc

Yurt muhabiri DHKP-C üyeliğinden tutuklandı

DHKP-C üyesi ile ilişkili oldukları gerekçesiyle adliyeye sevk edilen 17 kişi daha tutuklandı. DHKP-C’ye yönelik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir