Anasayfa / GENEL / Figen Yüksekdağ’dan yine skandal sözler
figen1

Figen Yüksekdağ’dan yine skandal sözler

Selahattin Demirtaş sırra kadem bastı. Yakıp yıkma çağrısını bu kez yeni saç imajıyla Figen Yüksekdağ yaptı. HDP’nin sokağa döktüğü gençler Diyarbakır’ı harabeye çevirdi. Yüksekdağ ise son açıklamasıyla aklın sınırlarını zorladı: Yeni yaşam yeri için dünya nasıl uzaya gidiyorsa biz de savaşımızı veriyoruz.


Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi’nin (DBP) çağrısı üzerine 2 kişinin hayatını kaybettiği, 3 kişinin de yaralandığı eylemler dün de devam etti. Daha önce Selahattin Demirtaş’ın çağrısı ile bölgeyi savaş alanına çeviren PKK yandaşları bu kez Eşbaşkan Figen Yüksekdağ önderliğinde şehri adeta talan etti. Yüksekdağ’ın eylem çağrısıyla Sur’daki olaylar tüm şehre yayılırken Bağlar ve Yenişehir ilçelerinde büyük tahribat meydana geldi.

SAÇLAR DEĞİŞTİ KAFA DEĞİŞMEDİ

Emek, Cengizler, Sunay ve Fatih caddeleri ile Huzurevleri ve Mevlana Halit mahallelerinin yolları tamamen barikatlarla kapatılırken HDP ve BDP’li belediyeler temizlik ve ulaşım hizmetlerini durdurdu. Kentte elektrik direkleri ve kaldırım taşları sökülürken, birçok iş yeri ve otobüs durakları kullanılamaz hale geldi. Olaylar il genelinde devam ederken saç şeklini değiştirip, Demirtaş’ın yerine ön plana çıkmaya başlayan Figen Yüksekdağ, dün tam manasıyla saçmaladı. Saçlarına fön çekerek pozlar veren Yüksekdağ, partisinin Diyarbakır’da yapılan grup toplantısında, insanlığın yaşam yeri oluşturmak için uzaya gittiği gibi kendilerinin de yaşam yeri için hendek kazdığını söyledi. Yüksekdağ “Yeni yaşam programında tek adamlar tarafından yönetilme anlayışı yok. Bugün, özyönetim ilanlarıyla ifade edilen fikir tam da budur. Öz yönetim talebi ve mücadelesi artık 21. yüzyılda bütün dünya devletleri uzayda yeni yaşam aramayı dert edinmişken bizlerin kendi yaşamımızı kurtarmayı ifade eder bu program” ifadelerini kullandı.

(TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

kk

Yüzsüz KK; HDPKK ile yürüyüp bakın ne dedi?

CHP ile HDP yine kol kola! CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’nün 19’uncu gününe HDP’liler de katıldı. …

hdp

HDPKK’lılar da FETÖ gibi kıvırmayı iyi biliyor!

HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, ‘terör örgütüne üye olmak’, ‘terör örgütü propagandası yapmak’ ve ‘Toplantı …

2 Yorumlar

  1. şahtı şahbaz olmuş. kakülsüz de çok çirkindin kahküllü de ne yaparsan yap için de dışında çirkin

  2. şimdi bu haberleri sürekli yapıyoruz ama unuttuğumuz bir şey var iktidar olan biziz.. biz şikayet edemeyiz..gereğini yapmak bize düşer.. kendimizi eleştirmeyi bilmeliyiz 7 hazirandan beri yüksekdağ, demirtaş, ferhat encü ve koruculara silah doğrultmakla tehdit eden o vekil bozuntusu rezil kadın hakkında neden gereken cevap verilmiyor söyler misiniz ferhat encü denen silah kuryesi pkk lı şerefsiz dün yine askerimize hakaretler yağdırıyor ve o adam ve diğerlerinin dokunulmazlık dosyasını gündeme getirip, dokunulmazlıklarını kaldırmıyoruz olmaz böyle birşey bu kabul edilemez elimizi vicdanımıza koyup, düşünelim ve bir özeleştiri yapalım bu haberleri yapmanın bir manası yok gerekeni yapmalıyız mehmetçik, orada canını ortaya koymuş pkk yla mücadele ederken biz neden bu pkk lıları hala mecliste tutuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir