Anasayfa / GENEL / Fetullahçıların operasyon gazetesi Cumhuriyet’in kılavuzu şantajdan şüpheli çıktı
cumhuriyet-reza

Fetullahçıların operasyon gazetesi Cumhuriyet’in kılavuzu şantajdan şüpheli çıktı

İşadamı Rıza Sarraf’a şantaj ve tehditte bulunduğu gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında kamu davası açılan Adem Karahan’ın; paralel devlet yapılanmasının gazetesi Bugün’de muhabir olarak çalışan Kamil Maman ve eski bir emniyet müdürü Orhan İnce ile birlikte ortak çalıştığı belgelendi.


Can Dündar’ın Genel Yayın Yönetmeni olduktan sonra paralel devlet yapılanmasının sözcüsü olan Cumhuriyet Gazetesi’nin manşete taşıdığı Adem Karahan’ın, şantaj ve tehditlerde bulunduğu gerekçesiyle hakkında dava açıldığı ortaya çıktı.

ADEM KARAHAN’IN ŞİRKETLE HİÇBİR BAĞLANTISI YOK

• Cumhuriyet Gazetesi’nin işadamı Rıza Sarraf’ın kuryesi olarak tanıttığı Adem Karahan’ın (Gelgeç) adına kurulan şirketlerin Rıza Sarraf’la bağlantısının olmadığının Maliye müfettişleri ve Polis Başmüfettişleri tarafından tespit edildi.

ŞANTAJ VE TEHDİTTEN DAVA AÇILDI

•  İşadamı Rıza Sarraf’a şantaj ve tehditte bulunduğu gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında kamu davası açılan Adem Karahan’ın; paralel devlet yapılanmasının gazetesi Bugün’de muhabir olarak çalışan Kamil Maman ve eski bir emniyet müdürü Orhan İnce ile birlikte ortak çalıştığı ifade edildi.

ADEM KARAHAN’IN RIZA SARRAF’LA BAĞLANTISININ OLMADIĞI BELGELENDİ

•  AKİT’e  konuşan Rıza Sarraf’ın avukatı Şeyda Yıldırım, 18 Temmuz 2015 tarihinde Cumhuriyet Gazetesi’nde “Altın itiraflar” başlığıyla verilen haberinin yalan olduğunu açıkladı.

Şeyda Yıldırım; Adem Karahan’ın, birkaç Azeri vatandaşı ile birlikte hareket ederek kurduğu şirketler üzerinden yapılan bazı işlemler nedeniyle hakkında Maliye incelemeleri yapılan bir kişi olduğunu söyledi.

Şeyda Yıldırım; Adem Karahan’ın Maliye müfettişleri, Polis Başmüfettişleri, Cumhuriyet Savcıları ve emniyet yetkilileri huzurunda verdiği sayısız ifadelerinde adına kurulan şirketlerin müvekkili Rıza Sarraf’la hiçbir ilgisi olmadığını detaylarıyla anlattığına dikkat çekti.

ŞANTAJ İDDİASIYLA AÇILAN KAMU DAVASININ ŞÜPHELİSİ

•  Şeyda Yıldırım, bir şekilde Rıza Sarraf’la tanışan Adem Karahan’ın müvekkilinden haksız çıkar sağlayabilmek adına çirkin oyunlara, şantaj ve tehditlere başvurduğunu ve bunun sonucu olarak da  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2014/14134 sorulu sayılı iddianamesiyle hakkında Rıza Sarraf’a şantaj yapmak iddiasıyla açılan kamu davasının şüphelisi olduğunu anlattı. Şeyda Yıldırım, Adem Karahan’ın bu eylemleri yaparken yalnız olmadığını, yanında eski bir emniyet müdürü Orhan İnce ve gazeteci Kamil Maman ile bir mali müşavirin bulunduğunu hatırlatarak, “Bu kişilerin tamamı aynı yargılama dosyasının şüphelileridirler. Bu kişiler müvekkilime şantaj yaparak haksız kazanç elde etme hayallerine kapılmış ve Şeref Dereci isimli kişi vasıtasıyla resmi kurumlara müvekkilim hakkında asılsız ihbarlar yaparak eylemlerine başlamışlardır. Süreç içinde müvekkilimden istediklerini alamayan bu kişiler eylemlerinin dozunu arttırmış, medyayı kullanmaya çalışmış ve bu tür şer ittifaklarının geldiği doğal son olarak birbirlerine düşmüşlerdir” dedi.

ŞANTAJ TUZAĞININ HERAŞAMASI ORTAYA DÖKÜLDÜ

• Şeyma Yıldırım; Şeref Derece’nin İstanbul Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Kaya huzurunda verdiği ifadesiyle şantaj tuzağının her aşamasının ortaya döküldüğünü hatırlatarak, şunları söyledi:

“Bu planların ilk ortaya çıktığı günlerde Adem Karahan, müvekkilim Rıza Sarraf’ı Orhan İnce tarafından tehdit edildiğine inandırmıştır. Ancak, Adem Karahan’ın haksız çıkar sağlamak amacıyla hareket etmekte olduğu tarafımızca Orhan İnce hakkında yapılan suç duyurusu akabinde devam eden soruşturma sırasında anlaşılmıştır. Nitekim yanıltılmamız sonucunda tanık olarak gösterdiğimiz Adem Karahan soruşturmada “şüpheli” sıfatı almıştır.”

ADEM KARAHAN VE SUÇ ORTAKLARI HESAP VERECEK

•  Hakkında şantaj iddiasıyla dava açıldıktan sonraki süreçte telefon mesajlarıyla müvekkilime ulaşan ve para talebinde bulunan – mesajlar kayıt altındadır – Adem Karahan bu taleplerinin karşılanmaması üzerine bu kere Türkiye Cumhuriyeti’nin birliği ve bütünlüğü aleyhinde çalışmalarına devam eden şer odaklarıyla yeniden işbirliği yapmıştır.  Durum göstermektedir ki; Adem Karahan’ın başka suç ortakları da vardır ve onlar da yüce Türk adaleti huzurunda hesap vermekten kurtulamayacaklardır.”

(KENAN KIRAN/YENİ AKİT)

MEDYAGUNDEM

macron2

Bu haberi FETÖ paçavrası Cumhuriyet görmeyecek!

Sosyal medya üzerinden 14 Temmuz Fransız Milli Günü törenleri sırasında Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u öldüreceğini yazan …

cumhu4

FETÖ paçavrasının hedefinde 15 Temmuz ruhu var

Yöneticileri ve çalışanları FETÖ’den tutuklu olan ve eski genel yayın yönetmeni vatan hainliğinden yargılanan Cumhuriyet …

cum4

O paçavra yine terör yatağında basıldı!

Hakkari’de güvenlik güçlerine yönelik düzenlenen hain saldırıyı internet sitesine taşıyan Cumhuriyet, “terörist” ifadesini haberden çıkardı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir