Anasayfa / GENEL / Fetoş’un yeni adresi o ülke mi?
fetos-ulke

Fetoş’un yeni adresi o ülke mi?

İyice köşeye sıkışan Fetulah Gülen’in Pensilvanya’dan Yeni Zelanda’ya gitmeyi planladığı iddia ediliyor.


Geçtiğimiz yılın haziran ayında Fethullah Gülen’in kontrolündeki Adaların İncisi Vakfı’nı evinde ağırlayan Yeni Zelanda Genel Valisi Jerry Mateparae, “Yaptığınız faaliyetlerin daha ileri aşamaya taşınmasında üstümüze düşen desteği her zaman vermeye hazırız” demişti. 30 Haziran 2014’de gerçekleşen buluşmanın, 17-25 Aralık 2013 darbe girişiminden yaklaşık 7 ay sonra gerçekleşmesine dikkat çeken bir “kaynak”, bu görüşmede Gülen’in Yeni Zelanda’ya yerleşmesi konusunda da değerlendirmelerde bulunulduğunu belirtti.

Gülen Cemaati Lideri Fetullah Gülen’in, 17-25 Aralık ‘hükümeti devirme’ kalkışması sonrasında başlayan “İade mi edilsin, ABD’den deport edilerek başka ülkeye mi gönderilsin?” şeklindeki tartışmalar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, önceki akşam TRT canlı yayınında, “deportu tercih ettiği” yönündeki ifadeleri sonrasında yeni bir boyut kazandı.

ERDOĞAN’IN SÖZLERİ, DEPORTUN YAKIN OLDUĞUNU GÖSTERDİ

Erdoğan’ın Gülen’in deport edilmesini tercih edeceği yönündeki açıklaması, Türkiye ve ABD arasında aylardır süren görüşmelerin geldiği noktayı ortaya koyması açısından da önem taşıyor.

ESRARENGİZ BULUŞMA!

Diğer taraftan Erdoğan’ın açıklamasının ardından, Fetullah Gülen’in hangi ülkeye gidebileceği konusu da gündemi meşgul etmeye başladı. Yeni Akit’in ulaştığı bilgiler, gazetemizin dünkü sürmanşetinde yer alan “Malikanede sessizlik” başlıklı haberimizi de doğrular nitelikte. Pensilvanya’daki sessizliğin, ABD’den ayrılmaya hazırlanan Gülen’in “yolculuk hazırlığı” gibi görünüyor.

Öte yandan, Yeni Zelanda Genel Valisi Jerry Mateparae’nin 17-25 Aralık darbe girişimlerinin meydana gelmesinden yaklaşık 7 ay sonra Gülen’in kontrolündeki Adaların İncisi Vakfı CEO’su Yalçın Sokak ile beraberindekileri evinde ağırlaması dikkat çekici bir ayrıntı olarak öne çıkıyor.

Genel Vali, o görüşmede, “bu yapıya” her türlü desteği vermeye hazır olduğunu belirtmişti.

“Paralel darbe” girişiminin gündemde olduğu ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin “paralel yapı”dan duyduğu rahatsızlığı bütün ülkelere ilettiği bu süreçte, Fetullah Gülen’in Pensilvanya’yı terk etmek zorunda kalması halinde hangi ülkeye yerleşeceği konusundaki tartışmalar da gündemin ön sıralarına yerleşmişti.

Böylesine hassas bir süreçte Yeni Zelanda’da gerçekleşen bu “Gülenciler-Genel Vali” görüşmesinin arka planı hakkında bilgi veren bir “kaynak”, “O görüşmede Yeni Zelanda’nın yerleşim yeri olarak uygun olup olmayacağı da ele alındı” dedi.

(AHMET DEMİRCİ/YENİ AKİT)

MEDYAGUNDEM

t-akar2

İhanet korosu PKK’ya vuran Genelkurmay Başkanı’na vuruyor!

Doğan Medya, Gülenci gazeteler, Can Dündar’ın Cumhuriyeti, ihanetin Sözcü’sü ve diğerleri… Hepsi PKK’nın sözcülüğünü yapan …

lys2

Bu kez LYS’de FETÖ hırsızlığı soruşturması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, 2014 Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin soruşturma başlatıldı. KPSS’deki …

avukat-paralel

Sol jargonlu avukat paralel çıktı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kurul halinde çalışan kamu görevlilerine hakaret etmek suçlamasıyla tutuklanan avukat Umut Kılıç’ın, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir