Anasayfa / GENEL / Fetoş ve siyonist dostları!
gulen-siyonist

Fetoş ve siyonist dostları!

Paralel Yapı’nın dünyanın çeşitli yerlerindeki Yahudilerle gizli çıkar ilişkisi deşifre oldu.


İsrail’de bulunan Bar Ilan Üniversitesi, Orta Doğu Çalışmaları Bölümü’nden Dr. Efrat E. Aviv’in yazdığı “Fethullah Gülen’in ‘Yahudi Diyaloğu’ adlı akademik çalışması, cemaatin İsrail ve dünyadaki birçok Yahudi ile son derece gizli ve çıkara dayalı bir ilişkisi olduğunu ortaya koyuyor.

Akademik makalede Gülen’in Türkiye’de ve yurtdışındaki Musevilerle temasları detaylarıyla anlatılıyor.

ANAHTAR ABRAHAM FOXMAN
Makalede yazılanlara göre ABD’deki Musevi İftira ve İnkarla Mücadele Birliği Başkanı Abraham Foxman, Gülen’i Washington’daki üst düzey anahtar kişilerle tanıştırdı. Yine makalede bir Uniterian Kilisesi temsilcisi, Fethullah Gülen’i Hz. İsa’ya benzetiyor.

gulen-israil1

ÜST DÜZEY KİŞİLERLE TANIŞTIRDIK
Jacobson görüşmeye ilişkin şunları ifade ediyor:”Birileri bizimle Gülen’i tanıştırmak istediler. Buluşmada ben, Abe Foxman ve bir arkadaşımız daha bulunuyordu. Bizimle iletişime geçen kişiler bizden Gülen’i Washington’daki üst düzey kritik öneme sahip insanlarla tanıştırmamızı istediler. Biz de bu yardımda bulunduk. İstanbul’daki görüşmemizde Gülen kendisinin İsrail ve Musevilerle iyi ilişkiler kurmak istediğini söyledi. Sonrasında New York’ta yardımcısıyla da görüştük.”

TEPKİLER ÜZERİNE ÖZÜR DİLEMİŞTİ
ADL Başkanı Foxman Ermeni tehciri konusunda Türkiye aleyhine sarfettiği sözlerden dolayı büyük tepki toplamış ve Erdoğan’a bir mektup yazarak “Size ve Türk halkına büyük saygımız var. Türk halkını ve liderlerini zor durumda bırakmayı hiçbir zaman arzu etmedik. Son birkaç gün içinde size ve Türk halkına yaşattıklarımızdan duyduğumuz derin üzüntü sebebiyle bu mektubu yazıyorum” demişti.

Foxman özür mektubunda “Aramızdaki bağları güçlendirmek için yollar aramaya devam edeceğiz. Son tartışmalarla birlikte aramızdaki dostluğun gerilmiş olduğunu bilmek bizim acımızı bir kat daha arttırıyor” ifadesini kullanmıştı.

PROVOKATİF SÖZLERİYLE TANINIYOR
Paralel yapının başındaki isim olan Fethullah Gülen’in, merkezi ABD’de olan İftira ve İnkarla Mücadele Birliği (The Anti-Defamation League-ADL) Başkanı Abraham Foxman’la olan ilişkisi bir başka gerçeği daha ortaya koyuyor. Türkiye, Foxman’ı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti hükümeti karşısındaki provokatif sözleriyle de tanıyor.

gulen-israil

ERDOĞAN’A ANTİSEMİTİK DEMİŞTİ
Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan için “Erdoğan’ın Siyonizm ile anti-Semitizm arasında kurmuş olduğu bağlantı karşısında dehşete düştük” diyen Foxman, “Geçmişte Başbakan (Erdoğan’ı kastederek) içindeki İsrail düşmanlığıyla Yahudi karşıtlığını birbirinden ayırmasını biliyordu” diyecek kadar ileri gitmişti.

Foxman paralel yayın organı olan Today’s Zaman’a yaptığı açıklamada da “AK Parti’nin antisemitik ve Batı karşıtı söylemi tehlikeli bir eğilim” demişti.

(Akşam)

MEDYAGUNDEM

feto-aglama

FETÖ’ye dünyayı dar ettik

Eylül 2016’daki BM Genel Kurulu görüşmeleri öncesi “FETÖ’ye dünyayı dar edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve …

akademisyen

FETÖ’cü sözde akademisyen kovuldu

“Polise askere güvenmeyin. Silahlanın” çağrısı yapan Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Mahmut Nihat Kanbur’un …

feto-clinton

Clinton ile FETÖ’nün bağlantısı

ABD’de önümüzdeki Kasım ayında yapılacak başkan seçimlerinde Demokratların başkan adayı Hillary Clinton’un seçim kampanyaları boyunca …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir