Anasayfa / GENEL / FETÖ’nün “Kaynak”ı kurudu Cumhuriyet maddi krize girdi!
cum-kriz

FETÖ’nün “Kaynak”ı kurudu Cumhuriyet maddi krize girdi!

FETÖ’nün finans kaynaklarına el konuldukça, FETÖ’nün finanse ettiği medyada da büyük maddi kriz patladı. Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün tutuklanmasının yanı sıra, gazete maddi açıdan da zor günler yaşıyor.


Geçtiğimiz hafta tutuklanan Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’ın cezaevinden kaleme aldığı 28 Kasım tarihli yazısında “Gazetenin en zorlu ekonomik dönemi” diye özetlediği durumun yansımaları başladı.

Edinilen bilgiye göre, gazete yaşadığı darboğazdan çıkmak için sayfa sayısını azaltmak zorunda kaldı. Bu nedenle de bazı yazarların köşeleri birer gün azaltıldı.

Cumhuriyet yazarı Özgen Acar bu kararı köşesinden şu satırlarla duyurdu:

“Ekonomik nedenlerle gazetenin sayfa sayısının azaltıldığını, bu nedenle yazarlardan haftada birer gün eksik yazmalarının istendiği bildirildi. Artık yalnızca salı günleri “Kavşak” okuyabileceğinizi üzülerek bilgilerinize saygılarımla sunarım…”

Cumhuriyet yazarı Mine Kırıkkanat da Twitter’dan yaptığı açıklamada bu kararı okurlarıyle şöyle paylaştı:

mine

“Sevgili okurlarım, Cumhuriyet’in daraltmak zorunda kaldığı sayfa sayısı gereği, bundan böyle haftada 2 değil, 1 yazı yazacağım. Bilginize.”

Özgen Acar ve Mine Kırıkkanat’ın yanısıra, Ali Sirmen, Nilgün Cerrahoğlu ve Işıl Özgentürk’ün de yazıları birer gün azaltıldığı öğrenildi.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir