Anasayfa / GENEL / Çakma paralel Rambo pompalı tüfekle dehşet saçtı!
rambo

Çakma paralel Rambo pompalı tüfekle dehşet saçtı!

Paralel yapının para kaynaklarından Kaynak Holding’e geçtiğimiz ay atanan kayyum sonrası şirketin bayiilerinde de incelemeler sürüyor. Bursa’da Kaynak Holding’e ait Sürat Kargo bayiinde 75 bin liralık usulsüzlük belirleyen kayyum, paralel yapının ofisinin yönetimini almak istedi. Ancak paralel yapının çöreklendiği bayinin sahibi, elindeki özel yapım pompalı tüfekle polise ateş açtı. Özel harekatçı gibi giyinip kulağındaki kulaklıkla Rambo taklidi yaparak çevreye saldıran adam polis tarafından ikna edilerek gözaltına alındı.


Bursa’nın merkez Nilüfer ilçesi Beşevler Mahallesi Beşevler Caddesi’nde bulunan Sürat Kargo şirketinin bayisi olan Erkan Sayın, bu sabah işyerine geldikten sonra, kapısına asma kilit takıp kendini içeri kilitledi.

Sayın, daha sonra pompalı tüfekle pencereden rast gele ateş etmeye başladı.

Korkuya kapılan çevredekilerin haber vermesi üzerine çok sayıda polis ekibi bölgeye gelerek geniş güvenlik önlemi aldı.

PARALEL YAPI OPERASYONUNDA KAYYUM ATANMIŞTI

Erkan Sayın, ‘paralel yapı’ operasyonu kapsamında kayyum atanan kargo şirketinin bayisi olduğunu ve bir süre önce avukat tarafından yapılan incelemede 75 bin lira kasa açığı olduğunun belirlenip, işyerine el konulmak istendiğini söyledi.

Sayın, “Benim kasamda açık değil fazlalık var. Kumpasa getirip işyerime çökmek istiyorlar. Ben çoluk çocuğumun hakkını kimseye yedirmem” diyerek ateş etmeye devam etti.

Erkan Sayın, daha sonra görüştüğü Nilüfer İlçe Emniyet Müdürü Ali Altınsoy ve İl Emniyet Müdür Yardımcısı Alper Uzman tarafından ikna edildi. Sayın silahını verdikten sonra polislere teslim oldu.

Kaynak Holding’in Sürat Kargo’nun da aralarında bulunduğu 16 şirketine Kasım ayında kayyum atanmış, şirketlerin FETÖ’ye kaynak aktarmasının önüne geçilmişti.

MEDYAGUNDEM

feto

FETÖ’nün para sevkiyatı çökertildi

FETÖ, kayıt dışı para ve belgeleri taşımak için Sürat Kargo’yu kurdu. Şirketin gizli hard diskinin …

feto-aglama

FETÖ’ye dünyayı dar ettik

Eylül 2016’daki BM Genel Kurulu görüşmeleri öncesi “FETÖ’ye dünyayı dar edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve …

feto-foto1

17 Aralık kumpasının “Kaynak”ı bulundu!

Polisin dijital veri taraması sonucunda, Kaynak Holding bünyesindeki Işık Yayıncılık’ın müdürü Özden Demir’in bilgisayarından, 17 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir