Anasayfa / GENEL / FETÖ’nün kaçak kasası zarar gösterip vergi kaçırıyor
ipek-vergi1

FETÖ’nün kaçak kasası zarar gösterip vergi kaçırıyor

‘Fetullah Gülen’in bir gülüşüne tüm servetimi feda ederim’ sözleri ile bilinen ve Paralel Yapı soruşturmasında yurtdışına kaçan İpek Medya Grubu’nun sahibi Akın İpek’in gazete ve Tv kanallarının 3 yıldır zarar gösterdiği ve bu yüzden hiç vergi ödemediği ortaya çıktı.


FETÖ’ye finans desteği sağladığı ve örgütün propagandasını yaptığı iddiasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılacağının haberini alır almaz 7,2 milyar doları ile birlikte İngiltere’ye kaçan Akın İpek’in sahipliğini yaptığı İpek Medya Grubu ile ilgili sarsıcı bilgiler ortaya çıktı. Gazetemiz Akit’in edindiği bilgilere göre İpek Medya Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Bugün Gazetesi ile Bugün Tv, Kanaltürk Tv ile Kanaltürk Radyosu ve Millet Gazetesi’nin bağlı bulunduğu şirketler 2012, 2013 ve 2014 yıllarında aralıksız olarak zarar açıkladı.

Akın İpek, gazete, radyo ve televizyon kanallarının da aralarında bulunduğu tam 6 şirketi zarar ettiği için 3 yıldır medya alanında tek kuruş vergi ödemedi.

BU DEĞİRMENİN SUYU NEREDEN GELİYOR?

Gazeteleri üzerinden magazin ve bahis yayıncılığı yapan, siyasi anlamda tamamen Paralel Yapı’nın çıkarına odaklı programlar yayınlayan Akın İpek’in, söz konusu medya kuruluşlarını ise yıllarca zarar etmesine rağmen nasıl ayakta tuttuğu büyük merak konusu oldu. At yarışı sonuçlarına varıncaya kadar her türlü İslam dışı yayınları da yapan grubun, sürekli zarar etmesine rağmen basın hayatında olmadaki ısrarı anlaşılamadı.

BASIN ORGANLARI, GÜÇ AMACI İLE ELDE TUTULUYOR

Konu ile ilgili gazetemiz Akit’e konuşan Medya Derneği Başkanı ve Gazeteci-Yazar Ekrem Kızıltaş, medya kuruluşlarının bir güç olarak kullanılmak istendiğine vurgu yaptı. Ekrem Kızıltaş, “Akın İpek’in sahibi olduğu medya kuruluşlarının kârlılık oranı ya da başka meselelerinin arka planında belli ki bir medya grubunu elinde tutması ve bunu finanse etmesi gereken birisi var. Bunu, gerek kendi şirketleri gerekse de farklı yollardan ayakta tutulması gerektiği amacı düşünüldüğünde, buradaki bazı şirketlerin zarar etmesine rağmen Akın İpek’in medyaya yatırım yapması bunları güç amacı olarak kullanmasıyla izah edilebilir” dedi.

112 BİN TİRAJA RAĞMEN ZARAR

İpek Medya Grubu Yayın Sahibi Akın İpek’in medya sektöründe istikrarlı bir şekilde zarar eden tam 6 şirketi bulunuyor. O şirketler arasında yer alan Bugün ve Millet gazetelerinin bağlı olduğu “Koza İpek Basın ve Basım Sanayi Ticaret A.Ş” 2012, 2013 ve 2014 yılları arasında sürekli zarar etti. Şirket, zarar ettiği için 3 yıldır tek kuruş vergi ödemedi. Bugün Gazetesi’nin 112 bin, Millet Gazetesi’nin ise 47 bin tiraja ulaştığını beyan etmesine rağmen nasıl zarar ettiği ayrıca merak konusu oldu.

VERGİ ÖDEMEYE HAYIR PARALEL YAYINA EVET

Kanaltürk Radyo ve TV kanalının faaliyet gösterdiği ‘Yaşam Televizyon Yayın Hiz. A.Ş’ diğer şirketler gibi 3 yıl üst üste zarar etti. 2012, 2013 ve 2014’te hiç vergi ödemeyen şirket, Paralel Yapı odaklı yayınlarını aralıksız sürdürmeye devam ediyor. Akın İpek’e ait radyo, Tv ve gazetelerin yan şirketleri ‘Koza Prodüksiyon ve Ticaret A.Ş.’, ‘İpek Online Bilişim Hizmetleri LTD. ŞTİ.’ ve ‘Rek-Tur Reklam Pazarlama ve Ticaret LTD. ŞTİ.’ de diğer şirketler gibi 3 yıl boyunca zarar açıklayıp devlete tek kuruş vergi ödemedi.
(YENİ AKİT)

MEDYAGUNDEM

ipek

“Tüm malım feda olsun”dan “Gülen terörist”e!

FETÖ/PDY örgütü içinde kadın kollarında aktif olarak görev yapan ve FETÖ mensuplarının “Melek Anne” olarak …

ipek-fe

Başhırsız Feto altın madenlerimizi boşaltmış!

Koza-İpek iddianamesiden: Gümüşhane’deki Mastra Altın Madeni’nde dökümü yapılan her 5 altın külçesinden biri kayıtlarda gösterilmeyerek …

kozaipek1

Ankara’da CIA ile sır toplantı yapan medya patronu kim?

Takvim gazetesinde Ergün Diler’in “Ankara’daki sır zirve” başlıklı yazısı şöyle: Büyük dengeden bugün de devam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir