Anasayfa / ANALİZ / “Çapulcu”nun karısı PKK’nın yalanını yaydı özür dileyeceğine bakın pişkince ne yaptı?
boyner5

“Çapulcu”nun karısı PKK’nın yalanını yaydı özür dileyeceğine bakın pişkince ne yaptı?

Gezi kalkışmasında “çapulcuyum” diyerek darbeye kalkışan işadamı Cem Boyner’in karısı Ümit Boyner, PKK’nın yalanını yaydı, özür dileyeceğine bakın nasıl pişkince skandal bir yorumda bulundu?


MEDYAGUNDEM.COM- PKK VE FETÖ’nün sosyal medya yalanlarının son örneği 14 yaşındaki bir çocukla ilgili oldu.  Bugün PKK medyası tarafından servis edilen “Cesedi çöpte bulunan 14 Yaşındaki Bümyamin’i Özel Harekatçılar almış!” haberi yalan çıktı. Haberi yapan PKK destekçisi sözde solcu gazete Birgün haberi kaldırmakla kalmadı bir de düzeltme yayınladı.

“Cizre’de kalbine kurşun sıkılmış haldeki cesedi çöpte bulunan 14 yaşındaki Bünyamin İrci’nin yaşamını yitirmeden hemen önce Özel Harekat polisleri tarafından zorla zırhlı araca bindirildiği ortaya çıktı” şeklinde servis edilen haber yalan çıktı.

PKK’nın ajansı DİHA özel harekatın gözaltına aldığı çocukla ilgili videoyu “İrci’nin polisin zırhlı aracına sürüklendiği görüntüler” başlığıyla geçmişti. Yalan haber sosyal medyada özellikle PKK’lı ve Fetocu hesaplar tarafından yayıldı.

Yalan haber üzerinden kara propaganda yapan isimlerden biri de sözde Türkiye’de burjuvaziyi temsil eden, kocası Cem Boyner Gezi kalkışmasında “çapulcuyum” diyerek poz veren eski TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner’di.

Cizre’de 14 yaşında cesedi çöpte bulunan Bünyamin İrci’nin gün boyu polise ait bir zırhlı araca bindirildiği sonra da cesedinin çöpte bulunduğu iddiası dolaşıma sokuldu. Ancak bir süre sonra bir gencin polisler tarafından zırhlı araca bindirildiği görüntünün İrci’ye ait olmadığı anlaşıldı.

Ümit Boyner de yalan haber üzerinden, “14 yaşında bir çocuğun hayatının çöpte sonlandığı ülke benim ülkem olamaz. Seçilmişler ne zaman dur diyeceksiniz?” tivitini attı.

Boyner’in PKK medyasıyla aynı kara propagandasına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başdanışmanı Mustafa Varank yine sosyal medyadan tepki gösterdi.

 

boyner1

Varank, Boyner’in nasıl bir PKK yalanını yayarak terörün kara propagandasına yataklık ettiğini çarpıcı örneklerle sundu.

varank4

v1 v2 v3

Boyner, Varank’a verdiği tepkide ise battığı PKK yataklığını yetmemiş gibi bir de sıvadı:

boyner3

Boyner PKK terör örgütünün yaydığı bir yalan haberin sorumluluğunu bile hükümete yükleyerek skandal yorumda bulundu.

Boyner’in “basın özgürlüğüne güven kalmadı” dediği Türkiye’de basının neredeyse yüzde 65’i terör medyası haline geldi. Terör örgütü propagandası yapan  gazete ve televizyon sayısı, Türkiye’de basın özgürlüğünün ileri noktasını bile aştığının göstergesi. Sözcü, Zaman, Hürriyet, Posta, Evrensel, Birgün, Özgür Gündem ve tüm FETÖ gazeteleri… CNN Türk, NTV, Halk TV, İMC TV ve tüm FETÖ kanalları terörün propagandasının yapıldığı yerler…Bu kadar terör yandaşı medyada gelişmiş bir Batı ülkesinde olsa vatana ihanetten yargılanır, medyalarına el konulur, terör propagandası yapanlar cezaevine atılır.

28 Şubat darbecisi TÜSİAD’ın eski başkanı Ümit Boyner ie PKK terör örgütünün yalanını propaganda yaptığı için özür dileyeceği yerde, yalandan sorumlu hükümeti tutuyor.

Boyner’in durumunu ise Türkiye gazetesi yazarı Yıldıray Oğur çarpıcı tivitiyle özetledi:

ogur1

MEDYAGUNDEM

pyd

TV’de aktivist Suriye’de terörist

Dünyaya kendilerini insan hakları aktivisti olarak tanıtan bu teröristler Steve Kerr, David Graso ve Macer …

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

1 Yorum yapıldı

  1. bir zamanlar evli olan cem boynerin sekreteriyken karıısından boşatıp evlenmiş bir kadından ahlaklı bir hareket beklemek herhalde saflık olur..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir