Anasayfa / GENEL / FETÖ’nün kaçak ayısı enselendi!
aytac

FETÖ’nün kaçak ayısı enselendi!

FETÖ’nün beyin takımındaki isimlerden Önder Aytaç Kahire’de enselendi. Tüm girişimlere rağmen darbeci Sisi, Aytaç’ı iade etmek yerine Nijerya’ya geri gönderdi.

FETÖ’nün Emre Uslu ile birlikte algı operasyonunun başındaki isimlerden olan polis akademisi eski öğretim üyesi Önder Aytaç hakkında 2 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında yalan ve iftira ile hakaret suçu işlediği için yakalama kararı çıkartılmıştı. FETÖ köstebeklerinin haber uçurduğu Aytaç, eşiyle birlikte 17 Kasım 2014’te İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan İngiltere’ye kaçmıştı. Aytaç’ın yeri 2 yıllık firarının ardından Türk istihbaratı tarafından tespit edildi.

İSTİHBARAT ENSESİNDE

İngiltere’den FETÖ’nün en çok yapılanma içine gittiği ülkelerden Nijerya’ya geçtiği tespit edilen Önder Aytaç istihbarat tarafından adım adım izlenmeye başlandı. Nijerya’da FETÖ’den gelen himmet paraları ile sefa süren Aytaç market alışverişi sırasında peşindeki ekip tarafından 1 metre mesafeden görüntülendi. Yanında eşi ve kayınpederi olan Aytaç, izlendiğinden habersiz alışverişine devam etti.

Mısır’a uçak bileti

Pensilvanya’dan talimat gelince Nijerya’dan ABD’ye gitmek için harekete geçen Önder Aytaç bunun için geçtiğimiz hafta Mısır’a uçmak için bilet aldı. Bu bilgili alan Türkiye hemen Mısır’daki güvenlik birimlerini uyardı. Önder Aytaç Kahire Havaalanı’nda uçaktan indiğinde büyük şok yaşadı. Mısır polisi Aytaç’ı Türkiye’nin talebi üzerine gözaltına aldı.

DARBECİ SİSİ İADE ETMEDİ

FETÖ’nün en kritik isimlerden birisi olan Aytaç’ın Türkiye’ye iadesi için yetkililer hemen Mısır’la diplomatik temasa başladı. Tam bir hafta boyunca Türkiye’ye iadesi için yapılan girişimler darbeci Sisi’ye takıldı. İki ülke arasındaki ‘Suçluların iadesi ve Adli Yardımlaşma” anlaşmasını hiçe sayan Sisi yönetimi Aytaç’ı iade etmeyerek Nijerya’ya geri gönderdi.

ANLAŞMA HiÇE SAYILDI

Mısır ile aramızda 19/04/1990 tarih ve 3634 sayılı Kanunla onaylanan ve 07/10/1990 tarih ve 20658-Mükerrer sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Türkiye Cumhuriyeti ile Mısır Arap Cumhuriyeti Arasında
Cezai Konularda Adli Yardımlaşma ve Suçluların İadesi Sözleşmesi” bulunuyor. Sisi yönetiminin, FETÖ üyelerinin faaliyetlerini Mısır’da yürütmeleri için alan açacağı, Gülen’in ikamet için bu ülkeyi seçebileceği tahmin ediliyor.

Gülen’i ilahlaştırmış

Attığı twitlerle Gülen’i “tanrı” yerine koyduğu ortaya çıkan Önder Aytaç FETÖ’nün en akıllı adamı olarak biliniyordu. Aytaç attığı twitlerde: “Hocaefendi bize şah damarımızdan daha yakındır. O yaptıklarımızı duyar, görür, bilir” diyordu. Akıldışı yalan ve iftira ile tweetler atan Aytaç’ın bu durumu Twitter’da da alay konusu olmuştu. Aytaç’a tepkilerini dile getiren kullanıcılar attıkları tweetlerde ‘Bunlara boşuna Haşhaşi demiyoruz’ dedi. Bazı kullanıcılar ise ‘Örgütün sahip olduğu zeka seviyesinin ve sefaletine’ vurgu yapmııştı.

Nijerya’dan istenecek

Mısır’ın FETÖ ihanetine ortak olup Aytaç’ı Nijerya’ya geri göndermesi üzerine Türk makamları hemen B planını devreye soktu. Aytaç’ın iadesi için Nijerya ile temasa geçildi. Aytaç, Taraf gazetesinde yazarlık yapıp Ergenekon ve Balyoz kumpaslarına kılıf olan yazılar kaleme almıştı.

Hz. Yusuf’a namaz kıldırdı

FETÖ’nün firari tetikçisi Önder Aytaç geçtiğimiz aylarda Hz. Yusuf’un Silivri Cezaevi’ne gidip tutuklu bulunan paralel yapı mensuplarına namaz kıldırdığını zırvasını uydurmuştu. Aytaç, Twitter’dan paylaştığı mesajda duvarların da ortadan kalktığını ve tüm tutukluların bir araya gelerek namaz kıldığını uydurmuştu.

-AKŞAM-

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir