Anasayfa / GENEL / CHP’de FETÖ depremi!
kemal-feto1

CHP’de FETÖ depremi!

CHP’de FETÖ çatlağı büyüyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçen cumartesi Adana mitinginde Ergenekon ve Balyoz davalarında önemli rol oynayan FETÖ sanığı Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan ve Mehmet Altan’ı anons etmesi ve partililere “Burada” çektirmesi, tepkilere neden oldu.

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan “Bir gün HDP ile bir gün FETÖ ile kol kola algısı yaratılıyor. CHP oraya buraya savrulan, net duruşu olmayan, kriz yönetemeyen bir duruma geldi. Adana mitingindeki sözler benim için artık bardağı taşıran son damlaydı. Herhalde Ali Bulaç da şaşırmıştır” dedi. Kılıçdaroğlu’na diğer tepkiler şöyle:

CHP Milletvekili Haluk Pekşen: Kumpas davasıyla 948 general, amiral ve subayın hayatı Türkiye’nin geleceği karartıldı. Taraf gazetesinde toplanmış hainler gerçeğin ortaya çıkmasını engelliyorlardı.
CHP Milletvekili Dursun Çiçek: Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan’ın kumpas davalarında yargısız infazlarını bu millet asla unutmayacaktır.
CHP’nin PM üyesi eski teğmen Mehmet Ali Çelebi: Cumhuriyet ve demokrasi cephesinde Altan ve Ilıcak yoktur.
Avukat Celal Ülgen: Nazlı Ilıcak ve Mehmet Altan’ı alkışlatmak demokrasi değildir.
Ahmet Tatar (İntihar eden yarbay Ali Tatar’ın ağabeyi): Bu insanlar benim gözümde halk düşmanlarıdır. Nazlı Ilıcakları, Altanları Cumhuriyetçi kitlelere alkışlatanlar, ne yaptığını sanıyor.
Emekli Tümamiral Semih Çetin (Balyoz mağduru): Sayın Kılıçdaroğlu, o saydığınız isimler demokrasi ile yanyana gelemez.

“ABİM ILICAK’A DEĞİL, CHP’YE SAHİP ÇIKSIN”
Aydın’ın FETÖ’den temizlenmesi amacıyla Söke’den Didim’e yürüyüş yapan ve 8 gündür ölüm orucunda olan CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu ağabeyine mektup yazdı. Kılıçdaroğlu mektubunda, “Ağabeyimden ricam Yenikapı ruhu gibi dimdik ayakta dursun. FETÖ temizliğine bir an önce başlasın. Yoksa bu kirlilik ağabeyimi de götürecek. Ağabeyim Adana’da yaptığı konuşmada FETÖ’den tutuklu Nazlı Ilıcak’a sahip çıkacağına Cumhuriyet Halk Partisine sahip çıksın” dedi.

-SABAH-

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir