Anasayfa / GENEL / FETÖ’nün iç savaş planına hazırlık yapan paralel polislere dikkat!
cerattepe-polis

FETÖ’nün iç savaş planına hazırlık yapan paralel polislere dikkat!

Cemaatçi olduğu iddiasıyla İstanbul’dan 2014 yılında uzaklaştırılan dönemin Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı Narkotik Şube Müdürü Oğuz Aydın’ın, o tarihten bu yana Artvin’de, sorumlu emniyet müdür yardımcısı olarak görev yaptığı ortaya çıktı.


Konuyu sosyal medya hesabından açığa çıkaran isim Emekli Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan…

Emin Arslan’ın ismi, kumpaslar sonucunda 2009’da Emniyet Genel Müdür Yardımcısıyken, uyuşturucu kaçakçılığı iddiasıyla tutuklanıp geçen Haziran ayında beraat etmesiyle tanınıyor.

Odatv’ye konuyla ilgili ayrıntıları aktaran Emin Arslan, “Artvin Emniyet Müdürü yok. Ne hikmetse… Görevde değil. Bir emniyet müdür yardımcısı vekaleten yürütüyor” dedi. Oğuz Aydın’ın da Artvin’de sorumlu emniyet müdür yardımcısı olarak görev yaptığını söyleyen Arslan, “Bu isim ‘Baron’ denilen iflas ettirilen iş adamı dahil, benim de olduğum 24 kişinin beraat ettiği narkotik operasyonunu organize edenlerden” ifadelerini kullandı. Oğuz Aydın’ın operasyon sürecinde sahte belge düzenlediği, Emin Arslan’ın suçsuzluğunu ortaya çıkaran belgeleri ise hasır altı ettiği öne sürülüyor. Emin Arslan da konuyla ilgili “Oğuz Aydın’ı sahte belge düzenlemekten, savcıya gerçek dışı belge vermekten ve Savcı Mehmet Berk ile Zekeriya Öz’ün ortağı olduğu gerekçesiyle HSYK’ya şikayet ettim” açıklamasını yaptı.

MÜCADELE YETERLİ DEĞİL

Emin Arslan Oğuz Aydın isminin yalnızca tek bir örnek olduğunu belirterek devlet içindeki Gülen Cemaati yapılanmasıyla yeterince mücadele edilmediğinin altını çizdi. Odatv’ye “Cemaat’in bunun gibi mensuplarıyla mücadele istenilen düzeyde değil” diyen Arslan, TSK’daki Cemaat yapılanmasıyla da henüz hiç mücadele edilmediğini aktardı.

CERATTEPE’DE DE GÖREVLİ

Emin Arslan, Cemaatçi olduğu iddia edilen Oğuz Aydın’ın Artvin’de sorumlu emniyet müdür yardımcılığı yaptığını açıkladı ve Aydın’ın, Cerattepe’deki direnişe müdahale eden polislerin başındaki isim olduğunu aktardı.

Bu kapsamda sosyal medya hesabından da bir fotoğraf paylaşan Emin Arslan, ön tarafta bulunan 3 polisten ortadakinin Oğuz Aydın olduğunu belirtti.

İşte o fotoğraf…

eminarslan1

(odatv)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir