Anasayfa / GENEL / FETÖ’nün gazetesinden saldıran danışman eskisi ifadeye çağrıldı!
asever1

FETÖ’nün gazetesinden saldıran danışman eskisi ifadeye çağrıldı!

Cumhuriyet Gazetesi’ne yaptığı açıklamalar ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank’ı hedef alan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Başdanışmanı Hacı Ahmet Sever hakkında başlatılan soruşturma çerçevesinde şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrıldı.


11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Başdanışmanı Hacı Ahmet Sever 9 Mayıs günü Cumhuriyet Gazetesi’nde yayınlanan ‘Erdoğan’ın arkasındaki şebeke’ ile ‘trollerin talimatları saraydan geliyor’ başlıklı haberlerle Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank’ı hedef almıştı.

Mustafa Varank da Hacı Ahmet Sever’i hakaret ve iftiraya uğradığı gerekçesiyle savcılığa şikayet etmişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından şikayet üzerine başlatılan soruşturma çerçevesinde Hacı Ahmet Sever ve haberde imzası bulunan Selin Ongun ifadeye çağrıldı. Cumhuriyet Savcısı Umut Tepe tarafından yürütülen soruşturmada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na Sever’in ifadesinin alınması için talimat yazılırken Selin Ongun’a da ifade tebligatı gönderildi. Her iki isim de şüpheli sıfatıyla ifade verecek.

Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank sosyal medyadan yaptığı açıklamada Cumhuriyet Gazetesi ve Hacı Ahmet Sever hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu belirterek dilekçenin örneğini Twitter hesabından yayınlamıştı.

(SABAH)

MEDYAGUNDEM

ahmetsever

FETÖSever danışmana dava!

Cumhuriyet Gazetesi’ne yaptığı açıklamalar ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank’ı hedef alan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün …

varank-sever2

Gül’ün danışmanı ile FETÖ-PKK paçavrası Cumhuriyet’e iftira davası

Abdullah Gül’ün eski basın danışmanı Ahmet Sever’in bugün FETÖ-PKK tetikçisi gazete Cumhuriyet’te kendisine yönelik saldırısı …

asever3

Senin kaşıntını biliyoruz danışman eskisi!

Abdullah Gül’ün yıllarca danışmanı olarak yanında taşıdığı Ahmet Sever, FETÖ ve PKK tetikçisi Cumhuriyet gazetesi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir