Anasayfa / GENEL / FETÖ’nün daha ne kadar alçaklaşacağını tahmin bile edemezsiniz… O haberler de kurgu çıktı!
yurt5

FETÖ’nün daha ne kadar alçaklaşacağını tahmin bile edemezsiniz… O haberler de kurgu çıktı!

FETÖ medyasının günlerdir işlediği “Sakarya Valisi yurdu kapattı öğrenciler karda kışta sokakta kaldı” haberlerinin bir kurgudan ibaret olduğu ortaya çıktı. Özel Bedir Yüksek Öğrenim Yurdu’nda kalan öğrencilerin, yurdun mühürlenmesinden önce İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tek tek aranarak devlet yurduna davet edildikleri, ancak paralel militanların öğrencilere engel olduğu belirlendi.


Zaman başta olmak üzere FETÖ medyasının günlerdir işlediği “Sakarya Valisi yurdu kapattı öğrenciler karda kışta sokakta kaldı” haberlerinin bir kurgudan ibaret olduğu ortaya çıktı. Akit’in ulaştığı belgelere göre, yurdun mühürlenmesinden önce öğrenciler tek tek aranarak devlet yurduna davet edilmiş, ancak öğrencileri organize eden paralel militanlar bunu engellemişler.

PKK, DHKP-C ve FETÖ’ye yönelik kararlı mücadelesiyle kamuoyunun takdir ve teveccühünü kazan Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’un il genelindeki paralel yurtları kapatması FETÖ’cüleri çıldırttı. Paralel yapının gazetesi Zaman ve Cihan Haber Ajansı önceki gün Özel Bedir Yüksek Öğrenim Yurdu’nun haksız yere kapatıldığını, Coş’un bu kararı sonrası öğrencilerin karda kışta sokakta kaldığını iddia etmiş, bazı öğrencilerin mühürlenen yurt önünde ellerinde valizleriyle çekilmiş görüntülerine yayınlamıştı. Yayınlanan haber ve görüntülerin kamuoyunu etki altına almaya dönük bir mizansenden ibaret olduğu ortaya çıktı. Sakarya Valiliğinin yurdun mühürlenmesinden önce öğrencilerin isimlerini tek tek belirleyip, iletişim kurduğu, Kredi Yurtlar Kurumu’nun kendilerine oda tahsis edileceğini duyurduğu bildirildi. Buna rağmen bazı öğrencilerin ajitasyon planı çerçevesinde yurt yöneticileriyle birlikte hareket ederek, kameralara poz vermeye zorlandıkları ifade edildi.

yurt1

Milli Eğitim Müdürü Ali Dere, öğrenci yurdu müdürüne yazı yazarak öğrencileri Kredi Yurtlar Kurumu’na davet ediyor.

ÖĞRENCİLER ÜZERİNDEN YALAN OPERASYONU

Akit’in ele geçirdiği tutanaklarda öğrencilerin mağdur edilmediği açık ve net bir şekilde anlatılıyor. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Oğuzkan Özkan imzalı tutanakta, mevzuata aykırılığı nedeniyle kapatılan Özel Bedir Yüksek Öğrenim Yurdu’nda kalan öğrencilerin mağdur olmamaları için Kredi Yurtlar Kurumu ve diğer özel yurtlarda yer ayarlandığı “Özel Bedir Yüksek Öğrenim Yurdu Müdürlüğü’ne Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 24.02.2016 tarih ve 2134717 sayılı Resmi Gazete yazısı ile bilgi verdiği” vurgulanıyor. Yurt binasına “yurtta kalan öğrencilerin Serdivan İlçe Milliği Eğitim Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri halinde KYK ve diğer yurtlara yerleştirileceklerine dair el ilanları asıldığı”, ilanda “24.02.2016 tarihinde saat 17.15’de Valilik oluru ile kapatılan Özel Bedir Yüksek Öğrenim Yurdu’nda kaldığınız tespit edilmiştir. KYK ve diğer yurtlarda boş yer ayarlanmıştır. Müracaatınız halinde bu yurtlara yerleştirileceksiniz. Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne müracaat ediniz” ifadelerinin bulunduğu belirtiliyor. Ancak paralelci militanlar bunu engellemiş.

SOKAKTA KALDIK AJİTASYONU İÇİN RESMİ YAZIYI GİZLEMİŞLER

“Sokakta kaldık” ajitasyonun devam ettirilebilmesi için gizlenen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere imzalı resmi yazıda da öğrencilerin devlet yurduna başvurması halinde öncelikli olarak alınacakları ifade ediliyor. Yurt Müdürü Hasan Maral’ın teslim aldığı ancak öğrencilere duyurulmayan yazıda, “Mühürlenen müdürlüğünü yaptığınız Özel Bedir Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrencilerin müdürlüğüme müracaat etmeleri halinde önceli KYK Yurtları olmak üzere uygun bulunan yurtlara yerleştirileceklerdir. Bilgilerinize yurdunuzda kalan öğrencilere gerekli duyurunun yapılmasını önemle rica ederim” şeklinde ifadeler bulunuyor.

yurt3

Yurt önünde valizlerle çekilen bu fotoğraf tamamen mizansenmiş.

yurt4

TEK TEK NUMARALARI BULUNUP İRTİBATA GEÇİLDİ

Tutanakta yurtta bulunan 51 öğrenciye üniversite kanalıyla da ulaşıldığı, diğerlerine ise mail ile devlet yurtlarına sorunsuz geçebilecekleri yönünde bilgi verildiği kaydediliyor. Tutanakta bu durum şöyle anlatılıyor: “Sakarya Üniversitesi’nden telefon numaraları elde edilebilen 51 öğrenciye telefon mesajı ve tüm öğrencilere de mail olarak atılmıştır. İşbu tutanak tarafımızca imza altına alınmıştır. 24.02.2016”.

(Yeni Akit Gazetesi)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir