Anasayfa / GENEL / Fetocuların itibar suikasti yaptıkları karanlık dizinin yazarı bakın kim çıktı?
kurul

Fetocuların itibar suikasti yaptıkları karanlık dizinin yazarı bakın kim çıktı?

Samanyolu TV’de pek çok insanı hedef gösteren Karanlık Kurul’un yazarı emniyet müdürü NLP uzmanı çıktı. Algıda Davranış Uzmanı (NLP) olduğu kaydedilen emniyet müdürü Bayram Özbek hakkında 22.5 yıl hapis istendi.


Paralel Yapı’nın televizyonlarında senarist olduğu ortaya çıkan Emniyet Müdürü Bayram Özbek’le ilgili iddianame hazırlandı. İddianamede Özbek’in algı uzmanı (NLP) olduğu, senaryoları da görevdeyken yazdığı belirtildi. Samanyolu TV’de çok sayıda insanın hedef gösterildiği Karanlık Kurul’un mimarı olduğu anlaşılan emniyet müdürü Bayram Özbek’in aynı zamanda Algıda Davranış Kontrolü (NLP) uzmanı olduğu ortaya çıktı.

O İDDİALAR İDDİANAMEDE

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Tahşiyeciler isimli gruba yönelik paralel devlet yapılanması tarafından kumpas kurulduğu iddiasıyla hazırlanan iddianamede, Fetullah Gülen’in talimatı ile kişilerin hedef gösterildiğinin belirlendiği Samanyolu Televizyonu’ndaki Tek Türkiye dizisinin diyalog yazarının emniyet müdürü Bayram Özbek olduğuna yer verildi.

GÖREVDEYKEN YAZDI

Böylece Sabah’ın daha önceden gündeme getirdiği konuya ilişkin haber de teyit edilmiş oldu. İddianamede, Gülen’in 6 Nisan 2009’da www.herkul.org adlı internet sitesinde yapmış olduğu konuşmasıyla Tahşiyesiler isimli gurubu hedef göstermesi sonrası bu konuşmanın emir ve talimat kabul edilerek hareket eden Bayram Özbek’in, kamuoyunun algısını şekillendirmeye yönelik olarak misyon üstlendiğine yer verildi. İddianamede Özbek’in, Gülen’in bitirilmesi talimatını verdiği rakip cemaat Tahşiyeciler grubuna yönelik operasyonun parçası olduğu belirtildi. Operasyonun psikolojik ayağında, şüphelinin görevdeyken senaryo yazarlığı yaptığı, algı yönetimi konusundaki uzmanlığını da ‘Tek Türkiye dizisinin “karanlık karar kurulu” sahnesinin senaryo metinlerinde etkili olarak kullandığı ifade edildi.

ÖRGÜTÜN MEDYA KOLU

Soruşturma sürecinde 3 tanığın dizisi senaryosunun Özbek tarafından yazıldığına yer verildi. İddianamede, “Şüpheli Fetullah Gülen’in vücuda getirdiği terör örgütü yapılanmasının medya kısmındaki faaliyetlerde bilerek ve isteyerek yer aldığı, şüpheli Fetullah Gülen’in emri ile başlatılacak olan soruşturma öncesinde bu soruşturmaya ön olacak şekilde “karanlık kurul” metinleri yazmış olduğunun anlaşılması üzerine silahlı terör örgütünün hiyerarşik yapılanmasına dahil olduğu, bu itibarla; Şüpheli Fetullah Gülen in oluşturduğu silahlı terör örgütüne üye olduğu anlaşılmıştır.

BEBEK TELSİZİ DEĞİL DİNLEME CİHAZI ÇIKTI

İddianamede, Bayram Özbek’in iş yeri ve ikametinde yapılan aramada elde edilen ve savcılık savunmasında bebek telsizi olduğunu iddia ettiği cihaz üzerinde yapılan analiz sonuçlarına da yer verildi. Cihazın, sabit telefon hatlarını dinlemek ve dinlemeyi aktarmak için kullanılan bir alet olduğuna iddianamede yer verildi. Bayram Özbek’in 22 yıla kadar hapsi istendi.

(Sabah)

MEDYAGUNDEM

surat2

FETÖ’nün binbir suratı!

FETÖ’nün kara kutusu olan eski emniyet müdürü Bayram Özbek, İstanbul Kartal’da yakalandı. Binbir surat Özbek, …

bayram2

FETÖ’nün en “karanlık” adamı yakalandı

FETÖ’nün birçok operasyonel faaliyetinde adı geçen eski emniyet müdürü Bayram Özbek, Kartal’da yakalandı. Özbek, aynı …

noel-stv

FETÖ senaryolu terör!

FETÖ’nün kanalı Samanyolu TV’de Reina’ya yapılan saldırı daha önce işlenmiş. FETÖ’den Noel baba maskeli terör …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir