Anasayfa / GENEL / FETÖ’nün binbir suratı!
surat2

FETÖ’nün binbir suratı!

FETÖ’nün kara kutusu olan eski emniyet müdürü Bayram Özbek, İstanbul Kartal’da yakalandı. Binbir surat Özbek, örgüt için Danıştay saldırısında delil karartmaktan, siyasi mesaj veren FETÖ dizilerinin senaristliğine kadar birçok görevde bulunmuştu.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) kara kutusu olarak nitelendirilen kritik dava ve olaylarda adı geçen eski emniyet müdürü Bayram Özbek, İstanbul Kartal’da saklandığı evde yakalandı. Tanınmamak için sakal bıraktığı görülen Bayram Özbek, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği Anadolu Adliyesi’nde tutuklanarak cezaevine konuldu. Binbir surat diye bilinen Bayram Özbek, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından KHK ile meslekten ihraç edilmişti. Bayram Özbek’in bugüne kadar adı defalarca kamuoyuna yansıdı:

HER TAŞIN ALTINDAN O ÇIKTI

Danıştay’da delil kararttı: 17 Mayıs 2006’da gerçekleşen Danıştay saldırısında Elazığ Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdür Yardımcısı olan Bayram Özbek, saldırıyı gerçekleştiren Alparslan Arslan’ın ailesinin yaşadığı evde arama yaptırmadı. Danıştay saldırısı soruşturmasında Bayram Özbek’in, Veli Küçük ve Muzaffer Tekin’in isimlerini söylemesi için maktulün babası İdris Arslan’a baskı yaptığına yönelik tanık ifadeleri yer alıyor.

ÇEV’de sahte kimlikle çalıştı: Hrant Dink davasında tutuklu yargılanan Ramazan Akyürek, İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı olduğu dönemde, Komiser Yardımcısı Bayram Özbek’i Çağdaş Eğitim Vakfı’nda (ÇEV) sahte isimle görevlendirdi. Fetullah Gülen’e dava açan savcı Nuh Mete Yüksel’in kasedi 3 Haziran 2002’de ÇEV’e yapılan baskında ele geçirildi. Kasedin bulunduğu dönemde Bayram Özbek vakıfta görev yapıyordu. ÇEV Başkanı Gülseven Yaşer, İstanbul TEM’de görevli komiser yardımcısı Bayram Özbek’in kendisini Hayri Canöz adıyla tanıtarak vakıfta çalıştığını söyledi.

binbir

FETÖ’nün önemli adamlarından Bayram Özbek, örgütün üst düzey yöneticileri arasındaydı.

Tahşiye kumpasının fikir babası: Aralarında Mehmet Doğan ve Mustafa Kaplan’ın da bulunduğu ve kamuoyunda “Tahşiye” olarak bilinen gruba kumpas kurmakla da suçlandı. Özbek, polis amiri olduğu dönemde, FETÖ’cü STV’de yayınlanan ‘Tek Türkiye’ adlı dizideki ‘Karanlık Kurul’ sahnesinin diyalog yazarlığını da yaptı. Özbek, kişisel internet sitesinde “Tek Türkiye” ve “Kollama” dizilerinin konsept danışmanlığı, diyalog yazarlığı ve senaristliğini yaptığını, yine aynı televizyonda yayınlanan “Aile Mahkemesi” adlı dizinin de 4. sezon yazarlığını açıkça ifade etmişti.

-SABAH-

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir