Anasayfa / GENEL / Fetocular yalanda tuvalete kadar düştüler
tuvalet1

Fetocular yalanda tuvalete kadar düştüler

Her gün yeni bir yalana imza atan FETÖ medyası defalarca yalanlanmasına rağmen yine “mahkumlara tuvalette namaz kıldırıyorlar, klozetin üzerinde yemek yediriyorlar” yalanını haberleştirdi. Dosyanın Müştekilerinden Av. Murat ALTINDERE, ilgili haberin paralel yandaş gazetelerde yayımlanması üzerine bugün Cezaevi Nöbetçi Müdürlüğü ile görüştüğünü, iddiaların gerçeklerle uzaktan yakından ilgisi olmadığını belirtti.


Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ-PDY) üyesi olma ve örgüt kapsamında birçok suçla ilgili Mersin 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Taraf Gazetesi Yazarı Mehmet BARANSU ve emniyet eski müdürü Anadolu ATAYÜN’ÜN Mersin Cezaevi’nde tuvalette yemek yedikleri ve tuvalette namaz kıldıkları iddialarının yalan olduğu ortaya çıktı. Dosyanın Müştekilerinden Av. Murat ALTINDERE, ilgili haberin paralel yandaş gazetelerde yayımlanması üzerine bugün Cezaevi Nöbetçi Müdürlüğüyle görüşmesi sonucunda iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Av. Murat Altındere sabah.com.tr’ye şu açıklamayı yaptı:

“Mersin’de devam etmekte olan duruşmalara katılacakları sebebiyle Baransu Silivri Cezaevi’nden, Atayün ise Sincan Cezaevinden duruşma süreciyle sınırlı olmak üzere Mersin Cezaevine nakledilmişlerdi.

TUVALETTE DEĞİL 15 KİŞİLİK KOĞUŞLARDA KALIYORLAR

Her iki sanık da Can güvenliğinden endişe etmeleri nedeniyle genel koğuşlarda kalmak istemediklerini ve bu nedenle Cezaevi yönetiminden güvenlikli bir alan tahsisi talebinde bulunmuş, her iki tutuklu sanığa da Cezaevinde toplam 15 adet bulunan “Müşahede Koğuş”larından birer tane tahsis edilmiş. Müşahede koğuşu yüksek güvenlikli ve tek kişilik koğuş olup koğuşun yan tarafında bulunan özel tuvaleti arasında duvar bulunmakta ve bu tuvaleti yalnızca koğuşta bulunan kullanmaktadır.

TAMAMEN YALAN HABER ÜZERİNE ALGI OPERASYONU YAPIYORLAR

Ayrıca koğuşta masa, yatak ve battaniye de bulunmakta olup cezaevi şartlarına nazaran gayet iyi koşullara sahiptir. Davanın en başından bu yana ALGI yaratma çabası içinde bulunan sanıklar bu konuda da gerçeğe aykırı iddialarla toplumda algı yaratma çabası içine girmişlerdir. Bu konuda yerinde inceleme yapıldığında da iddiaların algıdan ibaret olduğu net şekilde anlaşılacaktır.”

(SABAH.COM.TR)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir