Anasayfa / GENEL / Fetocular ve Aydın Doğan’ın gazladığı HDP’den Doğu’da tam gaz faşizm!
hdp-afis1

Fetocular ve Aydın Doğan’ın gazladığı HDP’den Doğu’da tam gaz faşizm!

Van’da büyük tepki çeken musluklarından kan akan billboardlardan sonra bu kez Erciş’te skandal bir pankart asıldı. Sözde mahalle sakinleri adına asılan ‘HDP dışında başka partinin girmesi tehlikeli ve yasaktır’ yazılı pankartla seçmen bir kez daha tehdit edildi.


Van’da tepkilere neden olan çeşmelerden kan akan billboard afişleri daha unutulmamışken tehdit içeren bir pankart da Erciş ilçesinde asıldı.

İLKHA’da yer alan habere göre Yeşilova Mahallesi’nin girişinde Yeşilova Mahallesi sakinleri adına asılan pankart mahalleliler tarafından tepkiyle karşılandı.

“HDP dışında başka partinin girmesi tehlikeli ve yasaktır” yazılı pankartta tepki gösteren mahalle sakinleri, mahallede HDP’ye oy verenlerin olabileceğini, bunun da normal olduğunu ancak pankartın tüm mahalleli adına asılmasını kabul etmediklerini belirtti.

HDP’DEN 7 HAZİRAN ÖNCESİ ‘KANLI TEHDİT’

Bu pankartın en başta mahallede oturanlara saygısızlık olduğunu ve açık tehdit içerdiğini belirten mahalle sakinleri, parti sözcülerinin ‘kimseden tehditle oy almadıkları’ yönündeki beyanlarını hatırlatarak, “Peki bu tehdit değil de nedir?” diye sordu.

Öte yandan pankarta tepki gösteren mahalle sakinlerinin, isimlerinin açıklanmasını istememesi de pankartın tehdit içerdiğini ortaya koydu.

Van merkezde de billboardlara çeşmelerden kan aktığı görülen resimlerin altına Kürtçe ve Türkçe olarak ‘Önleminizi alın’, ‘Sahip çıkmazsanız uzak değil!’, ‘Nefessiz kalmayalım’, ‘Farkında mısın?’ yazıları yazılarak halk tehdit edilmişti. Basında çıkan haberlerin ardından tehdit içerikli afişler mahkeme kararıyla kaldırılmıştı.

hdp-afis

MEDYAGUNDEM

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

kk

Yüzsüz KK; HDPKK ile yürüyüp bakın ne dedi?

CHP ile HDP yine kol kola! CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’nün 19’uncu gününe HDP’liler de katıldı. …

hdp

HDPKK’lılar da FETÖ gibi kıvırmayı iyi biliyor!

HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, ‘terör örgütüne üye olmak’, ‘terör örgütü propagandası yapmak’ ve ‘Toplantı …

2 Yorumlar

  1. Ulan angutlat ora sizin babanızın çiftliğimi giremez herkesde girer konuşmasını yapar kimse kimseye mudahele edemez ederse faşizm olur kimse kimsenin oyunu ipotek altına alamaz

  2. doğudaki oyları halkın başına silah dayayarak garanti altına aldıkları için, akıllara zarar adaylarla batıdaki marjinal kesimlere oynuyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir