Anasayfa / GENEL / Fetocu Keneş mahkemede öyle bir kıvırdı ki!
kenes-mahkeme

Fetocu Keneş mahkemede öyle bir kıvırdı ki!

Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği gerekçesiyle dün tutuklama talebiyle sevk edildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından yurtdışı yasağı konarak serbest bırakılan Today’s Zaman Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş’in savcılık sorgusunda birçok mesajda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kasdetmediğini iddia ederek suçlamadan kurtulmaya çalıştığı ortaya çıktı.


CUMHURBAŞKANINI KASDETMEMİŞ

Attığı mesajların arkasında durmayan Bülent Keneş’in sorgusunda suça konu 15 ayrı tweeti yüzüne okuyup savunmasını isteyen savcıya defalarca, cumhurbaşkanını kasdetmediği iddiasında bulunduğu öğrenildi.

ŞAŞIRTICI BULUNDU

Tweetlerin kendisine ait olduğunu kabul eden Keneş’in kimi kasdettiği orta akıl düzyeinceki bir insanın kolaylıkla idrak edebileceği twetleri inkar etmesi ise şaşırtıcı bulundu.

Keneş’in ifadesinde, “Takkımda takipsizlik kararı verilmesini talep ediyorum. Cumhurbaşkanına hakaret suçundan açılan tüm soruşturma ve davaların da hukuksuz olduğunu düşünüyorum” dediği belirtildi.

kenes-tehdit

İNKAR ETTİĞİ CÜMLELER

Bülent Keneş’in ifadesinde mesajları kendisinin paylaşmadığına yönelik bazı inkar cümleleri şunlar:

-Bu karikatürün cumhurbaşkanı ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. Neden cumhurbaşkanının da üzerine alındığını bilmiyorum.
-Bu mesajı genel anlamda paylaştım Recep Tayyip Erdoğan’ı kesinlikle kastetmedim.
-Burada Recep Tayyip Erdoğan’a ait özel bir durum söz konusu değildir. Bütün dünyaya dair bir cumhurbaşkanının böyle olmayacağına ilişkin bir tespittir. Adın geçmemektedir.
-Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret kastıyla böyle bir mesaj atılmamıştır. Hakaret kastı yoktur.
-Bu mesajda Cumhurbaşkanının adı geçmemektedir. Genel bir ifadededir ve herhangi bir kişi anlaşılabilir. Cumhurbaşkanına hakaret kastı kesinlikle yoktur.
-Bu paylaşımımda herhangi bir kişiyi hedef almış değilim.
-Bu mesajımda Recep Tayyip Erdoğan kasdedilmemiştir. Genel bir ilke olarak söylenmiştir. Aksini söylemek abeste iştigaldir.

HAKİM SORGUSUNDA DA İNKAR

Tutuklama sevk edildiğinde nöbetçi hakimlikte de ifade veren Bülent Keneş burada da mesajlarında kastediği kişinin Cumhurbaşkanı olmadığını ileri sürdü.

SERBEST KALDIKTAN SONRA DA HAKARET

Bülent Keneş’in serbest kaldıktan sonra da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kasdetmek suretiyle çok ağır tweetler atması dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatlarının bu tweetleri de savcılığa sunacağı öğrenildi.

MEDYAGUNDEM

kenes1

O FETÖ’cü terörist dolandırıcılıktan da yargılanıyor

Kapatılan Today’s Zaman’daki bir yazıda THY ile ilgili yalan haber yayımlandığı gerekçesiyle Genel Yayın Yönetmeni …

feto-medya

FETÖ’cü sözde gazetecilerin mal varlıklarına el konuldu

FETÖ soruşturması kapsamında, kapatılan Zaman gazetesinin eski genel yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı ile gazeteci Bülent …

kenes-toros

Torunlarınız bile bu kahpeliğinizin cezasını çekecek Fetocu itler!

FETÖ ile PKK terör örgütlerinin ortaklığı, ortak katliam planları yaptıkları günler yaşıyoruz. HDPKK’lıların elinden alınan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir