Anasayfa / GENEL / FETÖ tetikçisi Taraf bugün de o yalana imza attı!
taraf-trt

FETÖ tetikçisi Taraf bugün de o yalana imza attı!

Pensilvanya’nın tetikçi gazetesi Taraf yalan ve iftirada sınır tanımıyor…


Türkiye Radyo Televizyon Kurumunca (TRT), bir gazetede TRT Genel Müdürü Şenol Göka’ya atfen yer alan “TRT yayınlarında muhalefet partilerinin iktidarın yedide bir oranında ekranlarda yer bulduğunu” ifadesinin gerçek dışı ve hayal mahsulü olduğu, Göka’nın belirtilen şekilde bir ifade kullanmadığı bildirildi.

TRT’den yapılan yazılı açıklamada, 2012 yılına ait KİT Üst Komisyonu Toplantısı’nın 4 Şubat’ta yapıldığı, milletvekillerinin sorduğu soruların yazılı ve sözlü olarak şeffaf bir şekilde cevaplandırıldığı, tutanaklara geçirildiği belirtildi.

Komisyon toplantısında, bir gazetenin bugünkü haberinde yer alan şekliyle karşılıklı bir diyalog yaşanmadığı bildirilen açıklamada, CHP Kocaeli Milletvekili ve KİT Komisyonu üyesi Haydar Akar’ın sorularına da yazılı olarak cevap verildiği kaydedildi.

Açıklamada, şunlara yer verildi:

“Gazetenin ilk sayfasında Genel Müdürümüze atfen yer verilen ifadeler ise tamamen gerçek dışı ve hayal mahsulü olup, gerek komisyon toplantısında gerekse sonrasında TRT Genel Müdürü Sayın Şenol Göka, belirtilen şekilde bir ifade kullanmamıştır. 4 Şubat 2015 tarihinde yapılan komisyon toplantısına ait tutanaklarda bu durum açıkça görülmektedir. Yine haberin, iç sayfada yer alan detaylarına bakıldığında da böyle bir ifadeye rastlanmamakta olup, bu durum haberin tutarlılığı açısından da açık bir çelişki teşkil etmektedir.”

MEDYAGUNDEM

taraf-altan

FETÖ’nün kumpas gazetesi satılık!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) aralarında Taraf gazetesinin de bulunduğu 8 adet basın yayın kuruluşuna …

trt1

TRT’de 8 daire başkanı görevden alındı

TRT’de geçen hafta Şenol Göka’nın istifasının ardından dün de 8 daire başkanı görevden alındı. TRT’de …

trt1

TRT Genel Müdürü istifa etti

TRT Genel Müdürü Şenol Göka istifa etti. Göka’nın dilekçesinde, ‘gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum’ yazdığı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir