Anasayfa / GENEL / FETÖ tetikçisi Ilıcak katil Selo’yu barış havarisi ilan etti
nazli-selo

FETÖ tetikçisi Ilıcak katil Selo’yu barış havarisi ilan etti

Doğu’da astığı afişlerle bölge halkının oy tercihinde baskı oluşturan, 6-8 Ekim’de yaptığı çağrıyla 50 masum vatandaşın ölmesine neden olan ve yaptığı açıklamalarla PKK’ya açıktan destek veren HDP’ye FETÖ tetikçisi Nazlı Ilıcak’tan bir kez daha destek geldi.


Daha önce Bugün gazetesindeki bir yazısında “Birileri körü körüne Cemaat düşmanlığı yaparsa, ben körü körüne Cemaat’i savunurum” diyerek, FETÖ’ye açık destek verdiğini itiraf eden Nazlı Ilıcak, PKK’nın siyasi uzantısı HDP’ye her fırsatta oy istiyor. Bugünkü köşesinde “Neden HDP?” başlıklı bir yazı kaleme alan Ilıcak, Doğu’da; vatandaşları tehdit eden, musluklardan kan akıtan, her fırsatta bölücülükten söz eden, Batı’da ise; barış havarisi rolüne bürünen Selahattin Demirtaş’ı barış ve kardeşlik savunucusu ilan etti. Demirtaş’ın vaatlerinin arasında Demokratik Özerkliğin olduğunu belirten Ilıcak, bunun da hakların yönetim ve karar süreçlerine katılımı olarak nitelendirdi.

Doğu’da vatandaşların üzerinde baskı oluşturarak oy tercihlerini değiştirmeye yönelik önemli merkezlere ‘kanlı’ afişler asan HDP’nin, barış için büyük bir şans olduğunu söyleyen Ilıcak, HDP’nin güçlenmesini barışa açılan bir pencere gibi gördüğünü söyledi.

Yazısında “7 Haziran seçimlerinden bu yana HDP’nin teröre çanak tuttuğunu görmedim” diyen Ilıcak, sırtını YPG’ye dayadığını itiraf eden Eşbaşkan’ı ve “PKK sizi tükürüğüyle boğar” diyen vekili görmezlikten geldi. Ilıcak, kendi halkına, “O silahı size çevirmesini çok iyi biliriz” diyen milletvekiline de kulak asmadı.

HDP’nin seçim bildirgesinde “özyönetim”, “özerklik”, “ermeni soykırımı” gibi ifadeleri göz ardı eden Ilıcak, HDP’ye oy istemek için topluma sempatik gelen ‘barış’, ‘ortak vatan’ ve ‘çok seslilik’ gibi bildirgede çok az yer verilen ifadeleri kullandığı dikkatlerden kaçmadı. Her fırsatta basın tarafsızdır çığlığı atan Ilıcak’ın 7 Haziran’da verilen oyların bir kez daha HDP’ye gideceğini iddia etmesi kafaları karıştırdı.

MEDYAGUNDEM

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

kk

Yüzsüz KK; HDPKK ile yürüyüp bakın ne dedi?

CHP ile HDP yine kol kola! CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’nün 19’uncu gününe HDP’liler de katıldı. …

nazli

Ilıcak’tan FETÖ’nün yalan ve inkar taktiği

FETÖ için aklayıcı kitaplar yazan Nazlı Ilıcak bugün mahkemede neredeyse kendi varlığını inkar etti. İşte …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir