Anasayfa / ANALİZ / FETÖ inine dönen Sputnik, Türk-Rus ilişkisini tehdit ediyor
sputnik

FETÖ inine dönen Sputnik, Türk-Rus ilişkisini tehdit ediyor

Rusya’ya ait Sputnik ajansının Türkiye ayağı Fetullahçı terör örgütünün üssü gibi çalışıyor. Rus Sputnik’in Türkiye ayağını merkez medyadan tasfiye olmuş FETÖ ile bağlantılı isimler yürütüyor. Sputnik Türkiye’de her gün Türk-Rus ilişkilerini bozacak, FETÖ’nün kirli algı oyunlarına hizmet eden yayınlar yapılıyor. Rusya Devlet Başkanı Putin, ülkesinden tüm FETÖ’cüleri kovarken, Sputnik’in FETÖ’nün sızdığı bir medya inine dönmesine karşı nasıl bir tepki göstereceği merak ediliyor.

Sputnik Türkiye FETÖ’nün kirli işlerinin tetikçisi gibi öyle kullanılıyor ki, son örneklerden biri Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Karlov’a yönelik suikasette ortaya çıktı. FETÖ’nün cinayetini Sputnik Türkiye El Nusra örgütü yapmış gibi gösteren yalan haberlere yer verdi. Fetullahçı terör örgütü tarafından sahte bir bildiriyle önce Rus haber ajansı Sputnik’in internet sitesine servis edilen “Rus Büyükelçiye saldırıyı El Nusra üstlendi” yalan haberi, ısrarla Sputnik Türkiye sitesinde tutuldu. El Nusra başta olmak üzere yalanlanan ve sahte olduğu ortaya çıkan mektubu saatlerce gerçekmiş gibi yayında tutan Sputnik Türkiye, FETÖ’nün tetikçiliğini yaptı.

Putin Sputnik’in FETÖ tetikçiliği yaptığının farkında mı?

Sputnik Türkiye’deki kadroların tamamen FETÖ ile bağlantılı isimlerden oluştuğu yapılan yayınlardan atık kendini ele veriyor. Hatta merkez medyadan tasfiye olan FETÖ’cü muhabir ve editörlerin Sputnik’te işe başladıkları da iddialar arasında.

Rusya’da FETÖ ile mücadele eden Putin’in ülkesinden Fetullahçı teröristleri kovarken, Rusya patentli bir haber ajansının FETÖ’cülerin inine dönüşmesi manidar.

Putin ve Rus Büyükelçiliği FETÖ’cü teröristlerin sızdığı Sputnik üzerinden Türkiye ile ilişkilerin sabote edilmesine neden göz yumuyorlar bilinmiyor. Sputnik Türkiye’de yer alan pek çok haberin Moskova’nın Türkiye politikasını yansıtmadığı da biliniyor.

Sputnik Türkiye’deki kadroların FETÖ’nün algı çarpıtmalarına ortak olan Evrensel, Birgün ve Odatv gibi sol haber portallarıyla da işbirliği gözden kaçmıyor. Sözkonusu sitelerin sürekli Sputnik atıflı Türk devleti aleyhindeki haberleri  yayınladıkları gözlenirken, operasyonel haberlerin önce Sputnik’e sızdırıldığı ordan topa Evrensel, Birgün ve Odatv’nin girdiği gözleniyor.

Sputnik Türkiye’nin kirli işlerinden bazı örnekler şöyle:

Putin’in parasıyla Türkiye’ye saldıran site yakında mayın nasıl döşenir, bomba nasıl yapılır kılavuzu da verir!

Künyesiz kaçak Rus sitesinden Türkiye’ye asimetrik savaş!

Solhaber ile Sputnik’e bu alçaklığın hesabını sormayana yazıklar olsun!

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir