Anasayfa / GENEL / Fehmi Koru’yu ilk kez böyle sinirli gördük!
koru-ozkok

Fehmi Koru’yu ilk kez böyle sinirli gördük!

MEDYAGÜNDEM- “Yüzsüzlüğün bu kadarına doğrusu pes…” başlıklı Star’daki bugünkü yazısında Fehmi Koru’yu ilk kez böyle sinirli gördük.

Koru yazısına şöyle bir “zaaf itirafı” ile başlıyor:

“Nicedir yazacağım, ‘Aynı gün bir gözaltı dalgası başlar, yüreğim yanar’ düşüncesiyle uzak duruyorum. Tek bir kişinin benim yüzümden zarar görmesini, haksız yere mağdur edilmesini istemem. Bir suçsuzun cezaevine düşmesindense on suçlunun adaletin elinden kaçmasını yeğlerim.

İlhan Selçuk gözaltına alındığı gün, yalnızca bir gün önceki yazısına cevap verirken köşemde ismi geçti diye, ‘O yazdı, gözaltına alındı’ haberleri yapanlar, kaç gece boyunca beni uykusuz bıraktıklarını bilemezler. Zaaf mı? Evet, benim de zaafım bu. Ancak herkesin sabrının bir sınırı var; benimkinin sınırının ‘hırsız’ın yavuzluğa soyunduğu yere kadar olduğunu bu vesileyle öğrendim.”

Koru’nun şu satırları da özellikle dünkü yazısından dolayı Ertuğrul Özkök’ü işaret ediyor:

“Hemen bütün darbelerden madalyası bulunan gazetelerin, 28 Şubat (1997) ve 27 Nisan (2007) dönemeçlerinde uğursuz işlevler üstlenmiş bazı yazarları, sütre gerisinde kara bulutların üzerlerinden kalkmasını beklediler uzun süre… Yakın zamanlarda ise, ‘Galiba, bir yerlerden kendilerine dokunulmayacağı sözü aldılar’ hissi verecek bir cesarete kavuştuklarını izleyenlere fark ettiriyorlardı. Dün baktım, yeni bir güvene kavuşmuşlar, masayı tersine çevirme gayretindeler…

28 Şubat ‘post-modern darbesi’ ile 27 Nisan ‘e-muhtırası’nın hesabını soranları tövbeye davet ediyorlar… Kendilerinden özür dilenmeliymiş…

İlgililer yanında ilgisizler de cezaevlerine gönderilirken yapılan yanlışlıkları sineye çekmemizi tavsiye edenler onlara cevap vermeli diye susmayı yeğledim önce; ‘Merak etmeyin, sizlere dokunulmayacak’ güvencesini de aynı kişilerin verdiği düşüncesiyle… Sonra gayretime dokundu, ayıbıma geldi bu durum. Her iki süreçte mağdur edilmiş onca insan, onlar yüzünden zora düşmüş aileler, az kalsın ülkenin içine düşeceği felâketli durumlar gözümün önüne geldiği için… Nereden aldılar bu cesareti, işi karşı-saldırıya kadar vardıracak cür’etlerinin arkasında ne var?”

Koru, “Yoksa 28 Şubat ve 27 Nisan rezillikleri yaşanmadı mı? Neydi o dönemlerin gazete manşetleri, iğrenç yazılar neydi? Kimsenin nâhâk yere burnunun kanamasını gerçekten istemem; ancak böylesine yüzsüzlüğü de onurum kaldırmıyor işte. Utanç duysalar bâri, kendilerini unutturmaya çalışsalar…” ifadeleriyle de yüzsüzlüğe isyan etmiş.

Koru’nun yazısı için TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

ozkok-fatih

“Türkiye’nin yüzde 99’u Müslüman değil” diye göbek atıyorlar!

Fatih Altaylı ve Ertuğrul Özkök 2 gün arayla, Türkiye’de insanların dinden ne kadar uzak yaşadığına …

akbay

İşte o ifade: Burak İsviçre’de FETÖ evinde yetişti

Gazeteci Fehmi Koru, Sözcü’ye yönelik FETÖ soruşturmasında tanık sıfatıyla savcıya ifade verdi: Burak Akbay’ın babası …

ertugrul-ozkok

Fitneci şaklaban, alçak, hain!

Yeni Akit gazetesinde Ali Karahasanoğlu’nun “Fitneci Özkök, azıcık onuru varsa, bir tane isim verir!” başlıklı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir