Anasayfa / GENEL / Eski gelinden Ali Kırca’ya şok suçlama
ali-kırca

Eski gelinden Ali Kırca’ya şok suçlama

Haber spikeri Ali Kırca’nın oğlu Ozan Kırca’ya, 2 yıl önce boşandığı oyuncu eşi Serap Yasemin Heitzer tazminat davası açtı. Edinilen bilgiye göre, 2008’de dünyaevine giren çiftin evliliği 3 yıl sonra Almanya Köln Sulh Hukuk Mahkemesi’nde sona erdi. Heitzer, bu davada nafaka ve tazminat istemedi. Kırca Ailesi’nin evlilik için kendini kandırdığını iddia eden Heitzer, İstanbul Aile Mahkemesi’nde açtığı davada 250 bin lira tazminat ve 3 bin lira yoksulluk nafakası istedi. Heitzer, dilekçede özetle şöyle dedi:

“Ozan’la Ali Kırca aracılığıyla tanıştık. Onun teşvikiyle evlenme isteğini kabul ettim. Ozan’ın benimle evlenmesinin tek amacı askerlikten kaçmak ve Almanya’da oturma izni almaktı.

Ozan, bana eşi gibi davranmadı. Aramızda yakınlaşma olmadı. Bana verdikleri balayı ve düğün sözünü tutmadılar. Kırca Ailesi, Türk örf ve adetlerine uygun muamelede bulunmadı. Gelinlik almayı bile uygun görmedi.

Ali Kırca, bana Almanya’ya gidip, yabancılar şubesine imza atmam konusunda baskıda bulundu. Ben de kabul ettim.

Ali Kırca mesleki hayatıma son verdi. Beni maddi zarara uğrattı.”

Davanın reddini isteyen Ozan Kırca ise “Evliliğimiz boyunca ilgisiz davranan ve sorumluluğunu yerine getirmeyen davacı eski eşimin kendisidir. Babamla sadece maddi olarak bir araya geliyordu. Alman yetkililerine yapmış olduğu beyanatı geri çekmek istedi. Bunun karşılığı olarak da babamdan bir miktar para talebinde bulundu. Böyle bir şeyin mümkün olmayacağını söylediğimizde ailem arasında huzursuzluklar oluştu. Şu anda şahsıma ait evde oturuyor. Evimden çıkması için dava açtım” dedi. (SABAH)

MEDYAGUNDEM

ali-kirca

Ali Kırca’ya bye bye

Mehmet Emin Karamehmet’in TMSF tarafından yönetimine elkonulmasının ardından Turgay Ciner’e satışı konusunda anlaşmaya vardığı Show …

orhan-gencebay1

Âkiller para alıyor demek çok gönül kırıcı!

Akil İnsanlar Komisyonu’nun en önemli isimlerinden biri olan Orhan Gencebay Siyaset Meydanı’nda Ali Kırca’nın konuğu …

davutoglu-kirca

Davutoğlu’ndan Kılıçdaroğlu’na hodri meydan!

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye ile İsrail arasında yaşanan Mavi Marmara krizi sürecinde ve sonrasında …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir