Anasayfa / ANALİZ / Esed’den CHP’ye manidar kıyak!
cuneyt-chp

Esed’den CHP’ye manidar kıyak!

MEDYAGÜNDEM- Üç aylık bir tutsaklıktan sonra gazeteci arkadaşımız Cüneyt Ünal serbest bırakıldı. CHP’nin çabasıyla Ünal serbest bırakıldı ama Al Hurra Televizyonu muhabiri Bashar Fehmi ile ilgili belirsizlik devam ediyor.

CHP heyetinin Suriye’ye giderek üç aydır Beşar Esad yanlısı güçlerin elinde tutsak olan gazeteci Cüneyt Ünal’ı teslim almasına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, Suriye makamlarının CHP’lilere teslim etmesini “manidar bulduğunu” söyledi.

Hürriyet’in internet sitesine, “Meslektaşınızın bir Türk gazetecinin, evine, çocuğuna, yurduna kavuşmasındana çok sevindim” diyen Çelik, CHP’nin Esed ile “manidar” ilişkisini gözler önüne serecek şu sözleri sarfetti:

“CHP’nin Şam yönetimi ile ilişkisini herkes biliyor. Ünal’ın Türk makamlarına değil de, bir STK’ya değil de, CHP heyetine teslim edilmesi manidar. Bunun ne anlama geldiğini herkes biliyor. CHP’nin tutarsız politikalarını, bir yandan ‘savaşa hayır’ deyip diğer yandan Esad’a destek çıktıklarını, gösterilerde Esad posterleri taşıdıklarını herkes biliyor. Daha fazla yorum yapmak istemiyorum. Ancak Cüneyt Ünal’ın, meslektaşınızın serbest kalması hayırlı olmuştur.”

Evet gazeteci arkadaşımız kurtuldu ama şimdi gerçekleri konuşma zamanı. Önce “Bizim elimizde değil” dediği Cüneyt Ünal’ı Beşşar Esed’in CHP’ye teslim etmesi gerçekten manidar. Esed’den CHP’ye “kıyak” olarak da değerlendirilecek “operasyon” elbette tartışılacak da… Çünkü CHP’nin Esed’le “işbirliği” ve Ünal’ın Türkiye’deki ana muhalefet partisine teslim etmesi tartışılmayacak da ne konuşulacak.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

chp8

Bir CHP rezilliği

CHP’li vekiller sözde adalet yürüyüşü sonrası CHP’nin Maltepe’de yaptığı mitingin fotoğrafları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazlıçeşme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir