Anasayfa / GENEL / Erdoğan’lı tarihi toplantıdan ilk kareler
saray-kabine3

Erdoğan’lı tarihi toplantıdan ilk kareler

Bakanlar Kurulu bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, çok partili hayata geçişin ardından Bakanlar Kurulu’na başkanlık edecek altıncı cumhurbaşkanı olarak kayıtlara geçti.


Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen toplantı, saat 12.20’de başladı.

İLK FOTOĞRAF

Bakanlar Kurulu toplantısına ilişkin ilk fotoğraf, Cumhurbaşkanlığı tarafından kamuoyu ile paylaşıldı.

saray-kabine

saray-kabine1

Bakanlar Kurulu bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda saat 11.00’de başlayan toplantı Milli Güvenlik Kurulu toplantısının yapıldığı salonda gerçekleşiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın değişen Cumhurbaşkanlığı teşkilat yapısı ve çalışma biçimini anlatmasının beklendiği toplantıda, gündemdeki kritik konuların da ele alınacağı belirtiliyor. Başbakan Davutoğlu ve kabine üyeleri, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın 3 nolu kapısından giriş yaptı.

SARAY’DA İLK ÖĞLE YEMEĞİ

Bakanlar Kurulu toplantısına ilişkin fotoğraflar, Cumhurbaşkanlığı tarafından kamuoyu ile paylaşılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 13.30’da Bakanlar Kurulu’na Saray’da öğle yemeği verecek. Bu yemek ile Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve bakanlar ile ilk kez toplu bir yemekte bir araya gelmiş olacak.

AÇIKLAMAYI ARINÇ YAPACAK

Bakanlar Kurulu toplantısının bitiminde, basın toplantısı Cumhurbaşkanlığı Sarayı Basın Toplantı Salonu’nda yapılacak. Basın toplantısını Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç yapacak.

BEŞTEPE’DE İLK ZİRVE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan önce eski cumhurbaşkanları Cemal Gürsel, Fahri Korutürk, Kenan Evren, Turgut Özal ve Süleyman Demirel de Bakanlar Kurulu’na başkanlık etti. Erdoğan, çok partili hayata geçişin ardından Bakanlar Kurulu’na başkanlık edecek altıncı cumhurbaşkanı olacak.

Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın yedi defa başkanlık ettiği Bakanlar Kurulu’nu, Yedinci Cumhurbaşkanı Kenan Evren dört, Dördüncü Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel, Altıncı Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk ve Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ikişer kez kendi başkanlığında topladı.

Son toplantı, 12 Mayıs 2000’de, Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Demirel’in görev süresinin bitimine dört gün kala, Başbakan Bülent Ecevit’i veda ziyaretinin akabinde Başbakanlık Merkez Bina’da yapıldı.

Bugün yapılan toplantı, daha önce Çankaya Köşkü’ndeki zirvelerin dışında, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda gerçekleşecek ilk toplantı olması yönünden de önem taşıyor.

DEV PROJELER MASADA

Başbakanlığı döneminde yatırım ve projelere büyük önem veren, çalışmaları da bizzat takip etmesiyle bilinen Erdoğan, projelerin geldiği son durumu ilgili bakanlardan bizzat dinleyecek. Meclis çalışmaları, çözüm süreci, paralel yapıyla mücadele ve ekonomideki gelişmelerin de masaya yatırılacağı toplantıda ayrıca Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği bünyesinde oluşturulacak yeni başkanlıkların da konuşulması bekleniyor. Zirvenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine üyelerine Saray’ı gezdirecek.

MEDYAGUNDEM

kabine

İşte yeni kabine

Başbakan Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yaptığı görüşme sonrası, Bakanlar Kurulu’nda yapılan değişiklikleri açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip …

erdogan-merkel

Almanya’yı Erdoğan korkusu sardı

G-20 Zirvesi için 7-8 Temmuz’da Almanya’ya gidecek olan Erdoğan’ın Türk halkıyla buluşmak için düzenlenecek etkinlik …

erdogan

Kredi kuruluşları Türkiye’ye kumpas yapıyor

TİM Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sanayi üretimindeki tırmanışın devam etmesi büyümenin üretime dayalı olduğunu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir