Anasayfa / GENEL / Erdoğan’dan PKK sevici akademisyenler için çok sert açıklamalar
erdogan-ak

Erdoğan’dan PKK sevici akademisyenler için çok sert açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sultanahmet saldırısının yaşandığı yeri ziyaret etti. Burada hayatını kaybeden Almanlar için tüm Alman halkına başsağlığı dileyen Erdoğan, yaşanan olayların ardından bildiriye imza atan akademisyenleri kınayarak “Tüm bu olan olaylar karşısında kalkıpta kapkara bir bildiri yaynlayıp o katlamların altına imzayı koyan akademisyenleri de tekrar şiddetle kınıyorum.” dedi. Erdoğan sözlerinin devamında “Önünde prof olması kimseyi aydın yapmaz. Bunlar kapkaradır. Üniversiteyi bırakıp hendek kazsınlar ya da dağa çıksınlar” dedi.


NASIL VİCDANLARINA SIĞDIRIYORLAR
“Milletimizin kimin kim olduğunu çok daha iyi anlamalarını istiyorum. Bir profesor olması bir şeyi değiltirmez. Bunlar katliam işleyenlerle birlikte olup aynı suçu işlemişlerdir. Bu akademisyenler üniversiteyi bırakıp dağa çıksınlar. Siyaset yapamayanlar da parlamentoyu bırakıp gitsinler. Bu kapkaranlık akademisyenler bebeğin katillerini nasıl vicdanlarına sığdırıyorlar? Tüm yargı makamlarını anayasamıza ters bu hareket sebebiyle göreve davet ettim. Siyaset yapmak isteyen parlamentoda yapsınlar yapamıyorlarsa gidip hendek kazsınlar.. Tekrar başımız sağolsun diyorum..”

CUMA NAMAZINI SULTANAHMET’TE KILDI

Erdoğan, cuma namazını da Sultanahmet’te kıldı. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez de camide hutbe okudu. Ardından karanfil bıraktı.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları;

“Bir çok terör örgütü ile mücadele içindeyiz. Bunların başında PKK geliyor. Bunun yanında aynı şekilde Suriye’de de YPG ve PYD ile birlikte çalışıyor. DAEŞ terör örgütünün de ilk hazırlandığı yer Irak’tır.

Son dönemde Suriye’nin kuzeyinde sınır bölgelerimizdeki gelişmelere kati suretle kabul etmeyeceğimiz gibi bir tavır var bunu kabul etmiyorlar. Türk mlleti olarak bizim bunu kabul etmeyeceğimiz gibi Türkiye’de böyle bir teröre de müsade etmemiz mümkün deil. Bu temizlik harekatı sıradan bir harekat edildir. Aynı şekilde dışardan gelen tehditlre karşı koalisyon güçleriyle birlikte yaptığımız harekatı DAEŞ’in kabul etmediğini biliyoruz. DAEŞ’in şuana kadar 10 tane harekatı oldu. 10 Alman vatandaşı oldu, yaralı olanlar hastanelerde tedavi altında, tedavi olanları memleketlerine uğurladık.

Biz tabiki bu hadiseyi tüm incelikleriyle inceledik. Dün de üst düzey toplantı yaparak değerlendirme yaptık. Bundan sonra yapılacak atılacak adımları belirledik. Hassasiyetimiz aynı kararlılıkla devam edecektir.

Tarih medeniyet kokan barış kokan Sultanahmet’te 10 tane Alman dostumuzun ölmüş olmasından duyduğum üzüntüyü ifade ettim devlet başlanlarına.. Acımızı paylaştılar hepsine şükranlarımı iletiyorum. Tüm Alman halkına başsağlığı diliyorum. Mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.

Tüm bu olan olaylar karşısında kalkıpta kapkara br bildiri yaynlayıp o katlamların altına imzayı koyan akademisyenleri de tekrar şiddetle kınıyorum. Milletimizin kimin kim olduğunu çok daha iyi anlamalarını istiyorum. Bir profesor olması bir şeyi değiltirmez. Bunlar katliam işleyenlerle birlikte olup aynı suçu işlemişlerdir.

Bu kapkaranlık akademisyenler bebeğin katillerini nasıl vicdanlarına sığdırıyorlar? Tüm yargı makamlarını anayasamıza ters bu hareket sebebiyle göreve davet ettim. Siyaset yapmak isteyen parlamentoda yapsınlar yapamıyorlarsa gidip hendek kazsınlar ya da dağa çıksınlar. Tekrar başımız sağolsun diyorum..”

MEDYAGUNDEM

erdogan

Erdoğan’dan tarihi çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında İslam dünyasına ‘Kudüs’ü ziyaret edin’ çağrısında bulundu. AK Parti …

guardian

İngiliz gazete Erdoğan yalanını böyle yedi!

15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makalesini yayınlayan The Guardian gazetesi, kendi yaydığı “Kılıçdaroğlu yazınca Erdoğan yazmak …

erdogan4

Erdoğan’dan Mescid-i Aksa hamlesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mescid-i Aksa gerilimi ile ilgili İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin’i aradı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, …

1 Yorum yapıldı

  1. Allah seni başımızdan eksik etmesin! gölgen yeter uzun adam!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir